ΧΑΜΕΝΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΣΤΑΝΤΑΡ ΛΙΕΓΗΣ! (VIDEO)

Αν και δεν άξιζε τη νίκη, η αντίπαλος του Παναθηναϊκού βρέθηκε κοντά σε μεγάλο «διπλό» μέσα στην έδρα της Μπριζ, αλλά δέχθηκε την ισοφάριση (2-2) στο 94’.

Χαμένη ευκαιρία για Σταντάρ Λιέγης! (video)

Σε κακό δαίμονα της Μπριζ έχει εξελιχθεί η Σταντάρ Λιέγης, αφού μετά την περσινή ανέλπιστη νίκη στον τελικό Κυπέλλου, λίγο έλειψε να τα καταφέρει και σήμερα μέσα στην έδρα της αντιπάλους της. Η αντίπαλος του Παναθηναϊκού κρατούσε στα χέρια της το «διπλό» μέχρι το 94’ όταν και δέχθηκε την ισοφάριση από τον Μπιορν Ένγκελς.

Η αλήθεια είναι πάντως πως οι φιλοξενούμενοι δεν άξιζαν κάτι παραπάνω. Οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν της ομάδας του Γιανίκ Φερέρα, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, δημιούργησαν πολλές φάσεις, αλλά η Σταντάρ βρέθηκε να προηγείται από το 14’ με τον Μπιραμά Τουρέ, μετά από εξαιρετική αντεπίθεση.

Η απάντηση της Μπριζ ήρθε στο 52', ωστόσο η αλλαγή του Φερέρα, Εντμίλσον, έκανε το 1-2 στο 85', μετά από λάθος του αντίπαλου τερματοφύλακα. Η πίεση της Μπριζ ήταν μεγάλη και στις καθυστερήσεις ήρθε το γκολ που δικαιούταν, αφήνοντας τη Σταντάρ για 3ο σερί παιχνίδι πρωταθλήματος μακριά από τη νίκη.

Σταντάρ Λιέγης (4-2-3-1): Ουμπέρ, Γκορό, Σολτς, Λαΐφης, Φιορέ, Ντοσεβί, Τουρέ, Ενόχ, Τρεμπέλ (88' Σ. Εμαέ), Ντομπέ (70' Εντμίλσον), Ρ. Εμαέ (76' Μπενζά).