ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΧΡΕΟΣ ΤΟΥ…

Ο Παναθηναϊκός επιβλήθηκε επί της Ορεστιάδας με 3-0 σετ έχοντας τη συμπαράσταση 500 οπαδών του.

Έκανε το χρέος του…

Στο πρώτο σετ ο ΠΑΟ παρουσιάστηκε σοβαρός στη μεγαλύτερη διάρκεια του και δεν επέτρεψε στους φιλοξενούμενους να κάνουν πολλά όνειρα. Οι «πράσινοι» έκαναν καλά τελειώματα ενώ κυνήγησαν όλες τις μπάλες και το 25-19 φαντάζει φυσιολογικό.

Στο δεύτερο σετ οι παίκτες του Δημήτρη Ανδρεόπουλου ανέβασαν ταχύτητα και άφησαν από νωρίς πίσω τον αντίπαλο τους. Στα μισά περίπου  του σετ το σκορ ήταν 14-8 και το τελικό 25-15 αντικατοπτρίζει πλήρως τη διαφορά δυναμικότητας των ομάδων.

Στο τρίτο σετ η Ορεστιάδα ήταν αρκετά ανταγωνιστική και οι «πράσινοι» ναι μεν είχαν κεφάλι στο σκορ όμως δεν μπορούσαν να ξεφύγουν. Λίγο πριν τα μισά το σκορ ήταν 11-9 και κατόπιν 21-17 , και τελικά έληξε  με 25-19.

Με αυτή τη νίκη ο ΠΑΟ παρέμεινε στην πέμπτη θέση και περιμένει στραβοπατήματα των πρώτων τεσσάρων για να πλησιάσει.