ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: ΜΕ ΤΟ ΚΟΣΜΟ ΣΥΜΜΑΧΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΙΚΗ!

Με το δεξί θέλει να ξεκινήσει ο Παναθηναϊκός στις 5μ.μ. κόντρα στον ΑΟΠ Κηφισιάς για τα play off της Volley League.

Παναθηναϊκός: Με το κόσμο σύμμαχο για την νίκη!

Να ξεκινήσουν με το... δεξί τα play off της Volley League, επιθυμούν οι «πράσινοι» του Δημήτρη Ανδρεόπουλου κόντρα στην Κηφισιά στο κλειστό της Κυψέλης

Να συνοδευτεί με νίκη η πρώτη αναμέτρηση των play off της Volley League κόντρα στην ομάδα της Κηφισιάς, επιθυμούν οι «πράσινοι» που έχουν πανηγυρίσει δύο νίκες σε ισάριθμα ματς στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος. Το… έργο της ομάδας του Δημήτρη Ανδρεόπουλου αναμένεται δύσκολο, καθώς η ομάδα των Βορείων Προαστείων προέρχεται από μια καλή περίοδο φορμαρίσματος.

Ο Παναθηναϊκός μετά τις περσινές περιπέτειες, που κατέλαβε την 10η θέση θέλει να επιστρέψει δυναμικά στα ημιτελικά του πρωταθλήματος και αν τα καταφέρει θα αντιμετωπίσει τον ΠΑΟΚ ή τον Ηρακλή.

«Από αύριο (σ.σ. σήμερα) ξεκινάει ένα νέο πρωτάθλημα που θα είναι σύντομο και δύσκολο. Θα κριθούν οι κόποι όλης της σεζόν. Οι δύο νίκες που κάναμε επί της Κηφισιάς στην κανονική περίοδο θα μπορούσαμε να τις επικαλεστούμε εάν έκριναν την πρόκριση μας. Τώρα δεν έχουν καμία σημασία. Θα έλεγα μάλιστα πως η Κηφισιά έχει το πλεονέκτημα πως σε αντίθεση με τον Α΄ γύρο ή το προχθεσινό ματς που κυνηγούσε καλύτερο πλασάρισμα, θα παίξει πιο ελεύθερα για να κάνει την υπέρβαση. Πρέπει να υπερασπιστούμε την έδρα μας και βήμα, βήμα να προχωρήσουμε», ανέφερε ο προπονητής του Παναθηναϊκού, Δημήτρης Ανδρεόπουλος.

Ακολουθεί αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα με τους  πρώτους αγώνες play off 1-8 και play out στην Volley League 2018-19:

Το Πρόγραμμα Α΄ Αγώνων Play Off Volley League 2018-19

Μελίνα Μερκούρη Ρέντη 17.00:Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ε.Κ. Διαιτητές: Ονόπας-Κυριοπούλου, παρ. Γεωργουλέας

Πανελληνίου Γ.Σ. 17.00: Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ο.Π.Κηφισιάς Διαιτητές: Παπαδογούλας-Μουλά Λ., παρ. Βασιλειάδης Δημήτρης Βικέλας, Ερμούπολης

18.30: Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - Παμβοχαϊκός Διαιτητές: Βουδούρης-Κουτσούλας, παρ. Γεωργόπουλος

PAOK Sports Arena, Πυλαία 16.00: Π.Α.Ο.Κ. - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 Διαιτητές: Δεληκωστίδης-Βασιλειάδης, παρ. Βανδώρος

Το Πρόγραμμα 1ου Αγώνα Play Out Volley League 2018-19

Μιχάλης Παρασκευόπουλος, Αλεξανδρούπολη 18.00: Μ.Γ.Σ.Εθνικός - Μ.Γ.Σ.Α.Ε.Κομοτηνής Διαιτητές: Μυλωνάκης-Φραγκάκης, παρ. Σαρδάνης