ΑΕΚ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 0-3: ΠΟΙΟ ΝΤΕΡΜΠΙ; «ΠΕΡΙΠΑΤΟΣ» (PHOTOS)

Tα «φίνα κορίτσια» μετέτρεψαν σε παράσταση για ένα ρόλο το ματς με την ΑΕΚ και πήραν τη νίκη με 3-0 εκτός έδρας

ΑΕΚ-Παναθηναϊκός 0-3: Ποιο ντέρμπι; «Περίπατος» (photos)

Παίζοντας εξαιρετικά σε πολλά σημεία του αγώνα ο Παναθηναϊκός δεν συνάντησε καμία δυσκολία κόντρα στην ΑΕΚ και επικράτησε με 3-0 σετ (23-25, 8-25, 11-25) εκτός έδρας κάνοντας συνάμα και μια προπόνηση για την «μάχη» των δυο ομάδων στις 13 Μαρτίου για το Κύπελλο Ελλάδας. Παράλληλα οι «πράσινες» που συνάντησαν δυσκολία μόνο στο πρώτο σετ από τις αντίπαλες τους συνεχίζουν την πορεία τους για να πάρουν την άνοδο για τα «μεγάλα σαλόνια» του ελληνικού γυναικείου βόλεϊ.

ΑΕΚ (Αποστολογιωργάκης): Γιοβάνη 7 (7/18 επ.), Ζίγκα 1 (0/2 επ., 1 μπλοκ), Καββαδία 5 (4/7 επ., 1 μπλοκ), Τέζα, Τοτσίδου 7 (5/23 επ., 2 άσσοι, 50% υπ.), Χρήστου 9 (8/22 επ., 1 μπλοκ, 32% υπ.) / Σκυθιώτη (λ, 72% υπ.), Μπελιά (λ), Εικοσπεντίδου, Μπανίκα, Αντωνιάδη, Ντόνα.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ (Καμπερίδης): Κελεσίδη 2 (1/3 επ., 1 μπλοκ), Κοσμά 6 (4/12 επ., 2 μπλοκ, 59% υπ.), Κουντουρά 3 (1/2 επ., 2 άσσοι), Λαμπρινίδου 9 (6/9 επ., 1 άσσος, 2 μπλοκ), Νούσια 18 (15/22 επ., 3 άσσοι, 58% υπ.), Οικονομίδου 9 (9/29 επ., 7 άσσοι, 2 μπλοκ) / Ρόγκα (λ, 17% υπ.), Βογιατζόγλου Ι., Βογιατζόγλου Α.