ΠΑΜΒΟΧΑΪΚΟΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 0-3: «ΠΡΑΣΙΝΟΣ ΣΙΦΟΥΝΑΣ» ΚΑΙ ΣΤΟ ΒΡΑΧΑΤΙ

Παίζοντας εξαιρετικό βόλεϊ ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 3-0 του Παμβοχαϊκού εκτός έδρας

Παμβοχαϊκός-Παναθηναϊκός 0-3: «Πράσινος σίφουνας» και στο Βραχάτι

Ο Παναθηναϊκός μπήκε πιο καλά στο ματς με τον Παμβοχαϊκό και πήρε το πρώτο σετ με 25-21, με τους Γιορντάνοφ, Ράπτη, Πελεκούδα και Χαράλαμπο Ανδρεόπουλο να είναι σε πολύ καλή κατάσταση και να συμπαρασύρουν και τους συμπαίκτες τους στο ματς. Οι «πράσινοι» μπήκαν δυνατά και στο δεύτερο σετ και πήραν το προβάδισμα με 5-1 με άσο του Πανταλέων.

'Ο Παμβοχαϊκός όμως βρήκε τις λύσεις και μείωσε σε 9-7 με τον Ροντρίγκο. Τελικά ο Παναθηναϊκός έκανε το 2-0 στα σετ αφού το κατέκτησε με 25-18 παίζοντας πολύ καλό βόλεϊ. Στο τρίτο σετ οι «πράσινοι» βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 15-11 αλλά οι παίκτες του Δημήτρη Ανδρεόπουλου σοβαρεύτηκαν και πήραν προβάδισμα (18-17) με μπλοκ του Γιάκομπσεν.  Τελικά το «τριφύλλι» έκανε συντήρηση του αποτελέσματος και τελικά πήρε το τρίτο σετ με 25-20 κατακτώντας και τη νίκη.

Γ.Α.Σ. ΠΑΜΒΟΧΑΪΚΟΣ (Δεληκώστας): Δημητριάδης 1 (1 μπλοκ), Ολιβέιρα 16 (16/30 επ., 33% υπ. - 33% άριστες), Γκλάντστοουν 5 (5/9 επ.), Ρουμελιώτης 4 (4/14 επ.), Τουρνάκης 1 (1/3 επ.), Ροντρίγκο 11 (11/21 επ., 69% υπ. - 44% άριστες) / Παπαδημητρίου (λ, 45% υπ. - 30% άριστες), Δημητούλης, Ρούμπο 3 (2/4 επ., 1 μπλοκ), Κωτσάκης 1 (1 άσσος, 75% υπ. - 50% άριστες).
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. (Ανδρεόπουλος): Γιάκομπσεν 2 (1/2 επ., 1 μπλοκ), Γιορντάνοφ 14 (13/28 επ., 1 άσος), Ανδρεόπουλος 6 (5/11 επ., 1 μπλοκ, 36% υπ. - 21% άριστες), Πανταλέων 8 (5/7 επ., 2 άσοι, 1 μπλοκ), Ράπτης 12 (11/21 επ., 1 μπλοκ, 15% υπ. - 15% άριστες), Πελεκούδας 11 (6/10 επ., 1 άσος, 4 μπλοκ) / Ζήσης (λ, 52% υπ. - 29% άριστες), Γαλιώτος.