ΑΡΤΕΜΙΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 0-3: «ΠΡΑΣΙΝΟΣ ΣΙΦΟΥΝΑΣ» ΚΑΙ ΠΑΛΙ

Παίζοντας πολύ καλό βόλεϊ ο Παναθηναϊκός επικράτησε στον Κορυδαλλό του τοπικού Άρτεμις με 3-0 σετ για την πέμπτη αγωνιστική της Pre League

Άρτεμις Κορυδαλλού-Παναθηναϊκός 0-3: «Πράσινος σίφουνας» και πάλι

Οι παίκτριες του Κυριάκου Καμπερίδη επέβαλλαν από την αρχή του αγώνα το ρυθμό τους και έκαναν το 15-1, ενώ πήραν το πρώτο σετ με 25-7. Το δεύτερο σετ ήταν πιο ανταγωνιστικό με τις «πράσινες» να έχουν το πάνω χέρι με 8-6 και τελικά να το κατακτούν με 25-19 και να κάνουν το 2-0 για τον Παναθηναϊκό.

Οι «πράσινες» μπήκαν καλύτερα στο τρίτο σετ και παίζοντας καλό βόλεϊ έκαναν το 12-6 δείχνοντας ότι θέλουν να τελειώσουν όσο πιο νωρίς γίνεται το ματς. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο σκορ με 15-14 αλλά οι παίκτριες του Κυριάκου Καμπερίδη βρήκαν και πάλι τους τρόπους για να πάρουν τελικά τη νίκη με και να κάνουν το 3-0 σετ.

Τα σετ: 0-3 (07-25, 19-25, 22-25)

ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ (Μπουτσορής): Αποστολάκη (0/3 επ.), Κασδοβασίλη 2 (0/8 επ., 2 μπλοκ), Λουκά 5 (4/19 επ., 1 μπλοκ), Παπαγεωργίου 6 (4/8 επ., 2 μπλοκ), Παπαστεργίου 1 (1/3 επ.), Ράπτη 8 (8/31 επ., 36% υπ.) / Τουλγαρίδου (λ, 25% υπ.), Παπαδιώτη (λ, 52% υπ.) / Ευθυμιοπούλου 4 (3/12 επ., 1 μπλοκ, 41% υπ.).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ (Καμπερίδης): Κελεσίδη 3 (0/4 επ., 2 άσσοι, 1 μπλοκ), Κοσμά 12 (6/17 επ., 2 άσσοι, 4 μπλοκ, 64% υπ.), Κουντουρά 6 (2/4 επ., 3 άσσοι, 1 μπλοκ), Λαμπρινίδου 11 (8/15 επ., 1 άσσος, 2 μπλοκ), Νούσια 7 (5/15 επ., 2 άσσοι, 46% υπ.), Οικονομίδου 12 (8/24 επ., 4 άσσοι) / Ρόγκα (λ, 60% υπ.), Λεωνίδου.