ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΚΟΜΟΤΗΝΗ 3-0: ΠΡΩΤΗ ΝΙΚΗ ΜΕ… ΑΝΕΣΗ! (PHOTOS)

Κάτι παραπάνω από μιάμιση ώρα χρειάστηκε ο Παναθηναϊκός για να επικρατήσει 3-0 της Κομοτηνής στην Κυψέλη και να πάρει την πρώτη του φετινή νίκη στη Volleyleague.

Παναθηναϊκός – Κομοτηνή 3-0: Πρώτη νίκη με… άνεση! (photos)

Με «μαγικούς» σε ένα ακόμα παιχνίδι τους Ράπτη και Ανδρεόπουλο και την πολύτιμη συνεισφορά των έμπειρων Γιορντάνοφ και Πανταλέων, ο Παναθηναϊκός αυτή τη φορά… τέλειωσε το ματς και δεν έπεσε θύμα ανατροπής όπως συνέβη στο ματς με την ΑΕΚ. Οι «πράσινοι» έφτασαν στο 2-0 απέναντι στην Κομοτηνή, στο τρίτο σετ η ομάδα από τη Ροδόπη προσπάθησε να είναι περισσότερο ανταγωνιστική, αλλά το «τριφύλλι» βρήκε τις λύσεις και εν τέλει πήρε τη νίκη με 3-0 σετ και το πρώτο τρίποντο στο φετινό πρωτάθλημα.

Αξίζει να σημειωθεί πως πριν από την έναρξη του αγώνα στην Κυψέλη, τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Ανδρέα Μπόμη, πατέρα του γ.γ. του Παναθηναϊκού ΑΟ Παναγιώτη Μπόμη, ενώ βραβεύτηκε ο Ράπτης ως MVP της 2ης αγωνιστικής. Ο νεαρός αθλητής του Παναθηναϊκού ήταν ο κορυφαίος παρά την ήττα – με το διαιτητικό σκάνδαλο βέβαια – από τον Ολυμπιακό (2-3) στο ματς της Κυψέλης…

Τα σετ: 25-16, 25-19, 25-21

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ (Ανδρεόπουλος): Γιάκομπσεν 4 (3 άσσοι, 1 μπλοκ), Γιορντάνοφ 11 (11/25 επ.), Ανδρεόπουλος 5 (2/5 επ., 1 άσσος, 2 μπλοκ, 67% υπ. - 67% άριστες), Πανταλέων 10 (8/11 επ., 2 μπλοκ), Ράπτης 11 (10/18 επ., 1 μπλοκ, 76% υπ. - 36% άριστες), Πελεκούδας 13 (9/13 επ., 1 άσσος, 3 μπλοκ) / Ζήσης (λ, 64% υπ. - 36% άριστες).

ΜΓΣΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Κρεούζης): Δαλακούρας Κ. 1 (1/7 επ., 33% υπ. - 22% άριστες), Μπερτασόνι 3 (1/2 επ., 2 μπλοκ), Ρενάν 9 (3/6 επ., 1 άσσος, 5 μπλοκ), Δαλακούρας Αν. 8 (6/14 επ., 2 μπλοκ, 56% υπ. - 28% άριστες), Μουράνγκουα 8 (8/28 επ.), Χριστόφας 4 (4/8 επ.) / Αρχοντούδης (λ, 43% υπ. - 25% άριστες), Μπανιώτης (λ), Ανδρεάδης.