ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΠΑΟΚ 0-3: ΜΕ ΤΟ… ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΤΑ «ΦΙΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ» (PHOTOS)

Ξεκίνημα με ήττα στην Pre League γυναικών για τον Παναθηναϊκό, που ηττήθηκε 0-3 από τον ΠΑΟΚ στο κλειστό του Χολαργού…

Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ 0-3: Με το… αριστερό τα «Φίνα Κορίτσια» (photos)

Το κακό ξεκίνημα πλήρωσε η ομάδα του Καμπερίδη στον πρώτο επίσημο αγώνα για την Pre League με αποτέλεσμα ο ΠΑΟΚ να πάρει το ψυχολογικό προβάδισμα από νωρίς και να κερδίσει τον αγώνα σε λιγότερο από δυο ώρες στο κλειστό του Χολαργού. Η συμπαράσταση του κόσμου του «τριφυλλιού» ήταν εντυπωσιακή, όμως, όχι αρκετή για να ανατραπεί η κατάσταση που είχε αρχίσει να διαμορφώνεται από το πρώτο σετ.

Ο ΠΑΟΚ αιφνιδίασε τον Παναθηναϊκό, πήρε πολύ εύκολα με 25-16 το πρώτο σετ και «έχτισε» ψυχολογία για τη συνέχεια. Στο δεύτερο σετ ο Παναθηναϊκός προσπάθησε να αντιδράσει, πλησίασε πολύ στην ισοφάριση αλλά δεν τα κατάφερε με αποτέλεσμα να γίνει το 2-0 για την ομάδα της Θεσσαλονίκης με 27-25. Στο τρίτο, και τελευταίο όπως αποδείχθηκε, σετ ο Παναθηναϊκός μπήκε καλύτερα αλλά δεν είχε τη διάρκεια που απαιτούσε η ανατροπή. Οι «πράσινες» ηττήθηκαν και σε αυτό 25-20 και έχασαν τον αγώνα…

Τα σετ: 16 - 25, 25 - 27, 20 - 25

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καμπερίδης): Βογιατζόγλου Α. 1 (άσσος), Κελεσίδη 3 (2/7 επ., 1 μπλοκ), Κοσμά 10 (9/25 επ., 1 άσσος, 45% υπ.), Λαμπρινίδου 6 (4/9 επ., 2 μπλοκ), Νούσια 14 (11/30 επ., 2 άσσοι, 1 μπλοκ, 52% υπ.), Οικονομίδου 9 (8/32 επ., 1 μπλοκ) / Ρόγκα (λ, 44% υπ.), Κουντουρά 2 (2/3 επ.), Λεωνίδου 1 (άσσος), Τσιάκουλα.

ΠΑΟΚ (Σολκίδης): Κιόση 9 (9/24 επ.), Κλέπκου 6 (5/17 επ., 1 μπλοκ, 25% υπ.), Κυριακίδου 7 (5/9 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ), Κωνσταντινίδου 10 (5/11 επ., 2 άσσοι, 3 μπλοκ), Πλουμή 4 (4 άσσοι), Χαντάβα 14 (13/27 επ., 1 άσσος, 46% υπ.) /Κελεσίδου (λ, 50% υπ.), Κυπαρίσση 1 (1/2 επ.).