«ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ» ΤΟΥ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΥ ΣΤΗ ΡΟΔΟ

Ο Παναθηναϊκός έχασε περισσότερα από δέκα ματς πόιντς στον ημιτελικό Κυπέλλου με τον Ηρακλή και ηττήθηκε τελικά με 3-2 σετ, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία να επιστρέψει στους τελικούς μετά από οκτώ χρόνια.

«Αυτοκτονία» του Παναθηναϊκού στη Ρόδο

Η ομάδα του Δημήτρη Ανδρεόπουλου μπήκε στο τάραφλεξ αποφασισμένη για να πάρει την πρόκριση για τον μεγάλο τελικό όπου νωρίτερα είχε προκριθεί ο ΠΑΟΚ, νικώντας τον Ολυμπιακό.

Στα δύο πρώτα σετ οι «πράσινοι» ήταν σαφώς καλύτεροι και πήραν τα δύο πρώτα σετ. Το πρώτο στις λεπτομέρειες, αλλά το δεύτερο πολύ εύκολα.

Στο τρίτο ο Ηρακλής αντέδρασε αλλά ο Παναθηναϊκός είχε ευκαιρίες για τη νίκη, όμως τελικά το έχασε με 36-34.

Το τέταρτο είχε επίσης συγκλονιστική εξέλιξη πριν κριθεί με 32-30 για τους Θεσσαλονικείς.

Ωστόσο στο τάι μπρέικ οι «πράσινοι» ήταν ανταγωνιστικοί μέχρι τα μέσα του και τελικά έχασαν με 15-10 και αποκλείστηκαν.

Τα σετ: 32-34, 17-25, 36-34, 32-30, 15-10