ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΙΔΩΝ ΒΟΛΕΪ: AΝΔΡΕΟΠΟΥΛΟΣ «ΛΑΜΠΡΟΣ» ΤΗΝ ΟΔΗΓΕΙ

Με αποκορύφωμα την εμφάνιση του στο ματς με την Τουρκία ο Χαράλαμπος Ανδρεόπουλος αποδεικνύει ότι είναι ο ηγέτης της Εθνικής Παίδων

Εθνική Παίδων βόλεϊ: Aνδρεόπουλος «λαμπρός» την οδηγεί

Πιο συγκεκριμένα ο άσος του Παναθηναϊκού και γιος του προπονητή του τριφυλλιού Δημήτρη Ανδρεόπουλου, με τους 21 πόντους που σημείωσε οδήγησε την Ελλάδα στη νίκη με 3-1 σετ κόντρα στην Τουρκία στο πλαίσιο της δεύτερης ημέρας του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Παίδων που διεξάγεται στην Τσεχία και στη Σλοβακία. Έτσι το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα μετά την ήττα στην πρεμιέρα από την Τσεχία με 3-0 σετ έκανε το 1-1 στη βαθμολογία (ο Ανδρεόπουλος σε αυτό το ματς είχε 11 πόντους). Πλέον άπαντες είναι συγκεντρωμένοι στο σημερινό ματς (4μ.μ) κόντρα στη Βουλγαρία.

Ο Χαράλαμπος Ανδρεόπουλος που σημείωσε 21 πόντους τόνισε μετά το τέλος του αγώνα: «Στο πρώτο σετ, δυστυχώς συνεχίσαμε την κακή εμφάνιση της πρεμιέρας. Μόλις καταλάβαμε ότι έτσι δεν μπορούμε να κερδίσουμε τίποτα και ότι αδικούμε τους εαυτούς μας, τότε δείξαμε στα επόμενα σετ ότι έχουμε ψυχή και καταφέραμε να πάρουμε τη νίκη. Συγχαρητήρια σε όλους. Προχωράμε και βλέπουμε το επόμενο ματς με την Βουλγαρία».