Ο ΠΟΝΤΟΣ ΤΗΣ ΝΙΚΗΣ ΚΑΙ Η… ΕΚΡΗΞΗ! (VIDEOS)

Δείτε τον τελευταίο πόντο στη νίκη του Παναθηναϊκού επί του Φοίνικα Σύρου και την… έκρηξη χαράς στο κλειστό της Κυψέλης!

Ο πόντος της νίκης και η… έκρηξη! (videos)

Κατάθεση ψυχής έκανε για ακόμα μια αγωνιστική στη Volleyleague ο Παναθηναϊκός. Οι «πράσινοι» του Δημήτρη Ανδρεόπουλου σε ένα… κολασμένο κλειστό της Κυψέλης «λύγισαν» 3-1 τον Φοίνικα Σύρου, παρότι βρέθηκαν να χάνουν 0-1 σετ από τη νησιωτική ομάδα. Το «τριφύλλι» με αυτή τη νίκη διατήρησε «ζωντανές» τις ελπίδες ακόμα και για απευθείας παραμονή, ενώ δείχνει πως θα… πουλήσει πολύ ακριβά το τομάρι του σε ό,τι έχει να κάνει γενικά με την παραμονή του στην κατηγορία.

Αρωγός στην προσπάθεια του Παναθηναϊκού να πάρει τη νίκη, ήταν και ο κόσμος του. Το κλειστό της Κυψέλης ήταν «καυτό» και οι οπαδοί του «τριφυλλιού» με κάθε τρόπο έσπρωξαν την ομάδα προς τη νίκη. Στον τελευταίο πόντο του τέταρτου σετ το γήπεδο είχε γίνει… κόλαση και μόλις ο Παναθηναϊκός πήρε το ματς ήρθε κι η… έκρηξη χαράς!

Μάλιστα, αμέσως μετά τους καθιερωμένες χειραψίες ανάμεσα στους παίκτες των δυο ομάδων, ο κόσμος άρχισε να φωνάζει ακόμα πιο δυνατά για τον Παναθηναϊκό και να λέει συνθήματα για τον αγώνα που ακολουθεί με αντίπαλο τον ΟΣΦΠ. Ενδεικτικό της… τρέλας που υπάρχει για αυτή την ομάδα που δείχνει τεράστια ψυχή, είναι το γεγονός ότι οι παίκτες έμειναν στο τάραφλεξ για να κάνουν διατάσεις και το τραγούδι από την κερκίδα δεν σταματούσε! Οι παίκτες κοιτούσαν σαστισμένοι και μετά από λίγο χειροκρότησαν ξανά την κερκίδα…