ΚΗΦΙΣΙΑ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 3-1: «ΛΥΓΙΣΕ» ΣΤΗ… ΛΕΩΦΟΡΟ ΚΗΦΙΣΙΑΣ! (VID)

Ο Παναθηναϊκός δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε 3-1 από την Κηφισιά στο «Ζηρίνειο»...

Κηφισιά-Παναθηναϊκός 3-1: «Λύγισε» στη… Λεωφόρο Κηφισιάς! (vid)

Παρουσία 150 οπαδών του, ο Παναθηναϊκός πάλεψε αλλά δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα από την Κηφισιά. Οι «πράσινοι» οπαδοί έκαναν… πάρτι, έδωσαν ώθηση στην ομάδα του Ανδρεόπουλου ωστόσο οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη.

Παρά το καλό της ξεκίνημα στα δυο πρώτα σετ, η ομάδα του «τριφυλλιού» πήγε πρώτη και στα δυο τεχνικά τάιμ-άουτ, δεν κατάφερε να πάρει «κεφάλι». Η Κηφισιά πήρε το πρώτο σετ 25-21 και το δεύτερο 25-23, βάζοντας τον Παναθηναϊκό σε πολύ δύσκολη θέση.

Οι «πράσινοι» έβγαλαν αντίδραση, παίζοντας καλά σε όλο το τρίτο σετ το οποίο και κατέκτησαν 25-18. Στο τέταρτο σετ, όμως, η Κηφισιά ήταν ανώτερη σε όλη τη διάρκειά του και κατάφερε να επικρατήσει 25-21 και να πάρει το ματς με 3-1 σετ. Παρά την απογοήτευση για την ήττα, ομάδα και κόσμος για ακόμα μια φορά έγιναν ένα στο φινάλε και ανταπέδωσαν ο ένας στον άλλο τη στήριξη…

Τα σετ: 25-21, 25-23, 18-25, 25-21