ΒΟΛΤΑ... ΣΤΗΝ ΚΗΦΙΣΙΑ

Ο Παναθηναϊκός κέρδισε την Κηφισιά με 3-0, παίζοντας όσο χρειαζόταν για να πάρει αυτή τη νίκη μπροστά σε 300 και πλέον οπαδούς του.

Βόλτα... στην Κηφισιά

O Παναθηναϊκός δεν έπεισε με την απόδοσή του, αλλά έδειξε ψυχή και συγκέντρωση στα κρίσιμα σημεία, με αποτέλεσμα να πάρει τη νίκη απέναντι στην Κηφισιά και να επιστρέψει στις επιτυχίες μετά την ήττα από τον Ηρακλή.

Στο 1ο σετ ξεκίνησε άσχημα και έχανε μέχρι και με 6 πόντους (10-4), αλλά κατάφερε γρήγορα να μαζέψει τη διαφορά και να μείνει κοντά στο σκορ μέχρι το 19-19 και να προσπεράσει όταν έπρεπε, δηλαδή στο 24-24, όπου πήρε 2 πόντους και το σετ με 24-26.

Στο 2ο σετ μπήκε πιο δυνατά και διατηρούσε προβάδισμα 2 πόντων μέχρι που βρέθηκε πίσω με 17-15, και πάλι όμως είχε τη λύση καθώς κατάφερε με τον ίδιο τρόπο του 1ου σετ να κερδίσει με 24-26.

Στο 3ο σετ οι δύο ομάδες πηγαίνανε πόντο πόντο μέχρι το τέλος, με τους Πράσινους να καταφέρνουν και πάλι να πάρουν το σετ με 24-26 και πάλι.

Σημαντική η στήριξη των φίλων του Παναθηναϊκού που έκαναν το κλειστό της Κηφισιάς να θυμίζει κάτι από «Τάφο».