ΒΟΛΕΪ: «ΠΕΡΙΠΑΤΟΣ» ΣΤΗΝ ΚΥΨΕΛΗ ΜΕ ΠΑΜΒΟΧΑΪΚΟ

Μπροστά σε περίπου 500 οπαδούς του, ο Παναθηναϊκός νίκησε και τον Παμβοχαϊκό με 3-0 σετ και συνέχισε την εξαιρετική του πορεία στη Volleyleague.

Βόλεϊ: «Περίπατος» στην Κυψέλη με Παμβοχαϊκό

Η ομάδα του Δημήτρη Ανδρεόπουλου ήταν ξανά εξαιρετική και χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα έκαμψε και την αντίσταση του Παμβοχαϊκού προσθέτοντας ακόμα ένα «τρίποντο» στο ενεργητικό της κι ανεβαίνοντας στους 36 βαθμούς.

Στο πρώτο σετ οι φιλοξενούμενοι ήταν κοντά στο σκορ μέχρι το δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ (16-12), αλλά στη συνέχεια οι «πράσινοι» φόρτσαραν και το κατέκτησαν με 25-14.

Το δεύτερο κομμάτι της αναμέτρησης ήταν αυτό όπου το «τριφύλλι» δυσκολεύτηκε περισσότερο. Ωστόσο στις λεπτομέρειες ήταν καλύτερο και το πήρε με 25-22.

Πλέον το μομέντουμ ήταν με τους γηπεδούχους που μετέτρεψαν το τρίτο σετ σε «περίπατο» και παίρνοντάς το με 25-12 πανηγύρισαν μία άνετη νίκη.

Ο Τσίροβιτς και ο Γκονζάλες ηγήθηκαν σκοράροντας από 13 πόντους, ενώ για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Τζελάτης με 11.

Τα σετ: 25-14, 25-22, 25-12

Παναθηναϊκός (Δημήτρης Ανδρεόπουλος): Μαρούλης, Μεργκαρέχο 9, Χαραλαμπίδης, Τσίροβιτς 13, Σύρος, Γκονζάλες 13, Ρανγκέλ 12, Πανταλέων 4

Παμβοχαϊκός (Κώστας Δεληκώστας): Αγγελόπουλος, Ζιβάνοβιτς, Παπαδημητρίου, Γκράχαμ 1, Πέτι 8, Πελεκούδας 3, Τζελάτης 11, Μπατατζίμ 10.