ΒΟΛΕΪ: ΠΕΡΑΣΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ «ΚΑΤΑΠΡΑΣΙΝΗ» ΠΑΤΡΑ

Ο Παναθηναϊκός έχοντας τη στήριξη περίπου 200 οπαδών του νίκησε 3-1 σετ εκτός έδρας την Παναχαϊκή για την 13η αγωνιστική της Volleyleague.

Βόλεϊ: Πέρασε και από την «καταπράσινη» Πάτρα

Η ομάδα του Δημήτρη Ανδρεόπουλου με αυτό το τρίποντο παρέμεινε στην δεύτερη θέση έχοντας συγκεντρώσει 33 βαθμούς.

Το πρώτο σετ ανήκε στο «τριφύλλι» που το πήρε εύκολα με 25-18, πριν απαντήσουν οι γηπεδούχοι ισοφαρίζοντας σε 1-1 με 25-23.

Στο τρίτο κομμάτι του αγώνα οι «πράσινοι» ήταν καλύτεροι στις λεπτομέρειες και προηγήθηκαν 2-1 με 25-22, ενώ στο τέταρτο σετ «καθάρισαν» εύκολα με 25-15 παίρνοντας μία ακόμα σημαντική νίκη.

Πρώτος σκόρερ για τον Παναθηναϊκό ήταν ο Τσίροβιτς με είκοσι πόντους, ενώ 18 πρόσθεσε ο Γκονζάλες.

Στο τέλος του ματς όπως συνηθίζεται, ομάδα και κόσμος έγιναν ένα και τραγούδησαν συνθήματα της ομάδας.

Τα σετ: 18-15, 25-23, 22-25, 15-25