ΤΡΙΑΡΑ ΟΙ ΕΦΗΒΟΙ

Με τον Λάζαρο Λάμπρου για ακόμα μια φορά πρωταγωνιστή, οι Έφηβοι του Παναθηναϊκού επικράτησαν 3-1 του Λεβαδειακού...

Τριάρα οι Έφηβοι

Οι Έφηβοι του Παναθηναϊκού πανηγύρισαν ακόμα μια νίκη στο πρωτάθλημα Κ17 της Σούπερ Λίγκας κόντρα στον Λεβαδειακό, με τον Λάζαρο Λάμπρου να πετυχαίνει χατ-τρικ.

Το «τριφύλλι», άνοιξε το σκορ στο πρώτο ημίχρονο με σουτ του Λάμπρου, στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην ισοφάριση, όμως ο νεαρός επιθετικός του Παναθηναϊκού με δύο γκολ από κεφαλιές έκανε το 3-1 και ουσιαστικά χάρισε τη νίκη στον Παναθηναϊκό, με την οποία πλησίασει τον Εργοτέλη που ηττήθηκε από τον Ολυμπιακό με 3-0.

Παναθηναϊκός: Ξενόπουλος, Στρατήγης, Σερβιλάκης, Τριανταφυλλόπουλος, Ζήκος, Μίγγος, Αγγελόπουλος Β', Τουρούκης, Λάμπρου, Χατζηγιοβάννης, Σιλβεστρίδης.

Στο δεύτερο μέρος αγωνίστηκαν και οι Μεράι, Χρυσικός.