ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: ΤΕΣΣΑΡΑ ΟΙ ΝΕΟΙ ΣΤΟΝ ΑΡΗ! (PHOTOS)

Ευρεία σε σκορ νίκη επί του Άρη πέτυχε η ομάδα Νέων του Παναθηναϊκού, επικρατώντας 4-1 στο «Γ. Καλαφάτης»

Παναθηναϊκός: Τεσσάρα οι Νέοι στον Άρη! (photos)

Το παιχνίδι διεξήχθη υπό συνεχή βροχόπτωση και δυνατό αέρα. Το Τριφύλλι κυριάρχησε από το πρώτο λεπτό. Προηγήθηκε στο σκορ μόλις στο 4ο λεπτό χάρη σε πλασέ του Σέχου. Στο 30’ ο Αθανασακόπουλος σημείωσε το δεύτερο γκολ του Παναθηναϊκού, με το 2-0 να είναι το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Παναθηναϊκός πλησίασε στο 3-0 τόσο στο 49’ με τον Ζαγαρίτη όσο και στο 54’ με τον Αθανασακόπουλο. Τελικά το γκολ ήρθε στο 89’ με πλασέ του Καλομοίρη ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Σέχου πέτυχε το 4-0. Το τελικό 4-1 διαμορφώθηκε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων μετά από λάθος της άμυνας του Παναθηναϊκού.

Τον αγώνα είδε από κοντά και ο τεχνικός διευθυντής της ομάδας, Νίκος Νταμπίζας, αλλά και ο διευθυντής των Ακαδημιών, Τάκης Φύσσας.

Παναθηναϊκός: Χριστογεώργος, Βαγιανίδης, Ζωγραφάκης, Παλασκώνης, Σαντικάι, Μαυρουδής, Σερπέζης (69’ Σκεντεράι), Αθανασακόπουλος, Ζαγαρίτης (85’ Ηλιάδης), Σέχου, Τζαβίδας (74’ Καλομοίρης).