ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: ΤΟ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟ «ΔΙΠΛΟ» (VIDEO)

Ένα τεράστιο διπλό πανηγύρισε το «τριφύλλι»,έχοντας τον Βίκτορ Μουνιόθ στον πάγκο, με αντίπαλο την ΑΕΚ στο Ολυμπιακό Στάδιο, καθώς τη συνέτριψε με 4-1.

Παναθηναϊκός: Το πιο μεγάλο «διπλό» (video)

Με τη συμπλήρωση του τρίτου λεπτού ο Σωτήρης Νίνης εκτέλεσε κόρνερ και ο Γιάννης Γκούμας κάρφωσε την μπάλα στα δίχτυα. Πέντε λεπτά αργότερα ο Σωτήρης Νίνης με καταπληκτικό σουτ από το ύψος της περιοχής έκανε το 2-0. Στο 24΄ ο Δημήτρης Σαλπιγγίδης ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 με μακρινό σουτ.

Στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο Αντρέας Ίβανσιτς, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Σωτήρη Νίνη και με πλασέ έκανε το 4-0.Το μόνο που κατάφεραν οι «κιτρινόμαυροι» ήταν να πετύχουν τογκολ της τιμής στη μεγαλύτερη εντός έδρας συντριβή τους απότον «Σύλλογο μεγάλο».