ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Η ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΟ «ΣΦΗΝΩΣΕ» Ο ΜΑΚΕΝΤΑ (PHOTOS+VID)

Το γκολ του Μακέντα και η παράδοση των φορ για τον Παναθηναϊκό στο Αγρίνιο!

Παναιτωλικός - Παναθηναϊκός: Η στιγμή που το «σφήνωσε» ο Μακέντα (photos+vid)

Σε ένα σχετικά ισορροπημένο παιχνίδι, πριν λίγους μήνες στο Αγρίνιο, Παναιτωλικός και Παναθηναϊκός είχαν παρόμοιες ευκαιρίες, μέχρι τα παιδιά του Δώνη να πάρουν μπροστά, να μπει στον αγωνιστικό χώρο και ο Μακέντα και μόλις εφτά λεπτά πριν συμπληρωθεί το 90λεπτο να γράψει το 0-1.

Χαρακτηριστικό είναι ότι επειδή ο Παναιτωλικός συνηθίζει να παίζει κλειστά κόντρα στον Παναθηναϊκό, το πρώτο λόγο για το γκολ στην δύσκολη έδρα της ομάδας του Αγρινίου να το έχουν οι επιθετικοί. Καθώς εκτός από τον Μακέντα, το 2015-16 ο Παναθηναϊκός πέρασε απ’ το Αγρίνιο με γκολ του Μπεργκ, ενώ ένα χρόνο πριν με τον Πέτριτς να γράφει το τελικό 0-1.

Ακόμα και ο βαθμός της ισοπαλίας που είχε πάρει το τριφύλλι από το Αγρίνιο τη σεζόν 2012-13, ήταν με γκολ του Τοτσέ που μπήκε στο τελευταίο λεπτό.

Θυμηθείτε το νικηφόρο πέρασμα του Παναθηναϊκού από το Αγρίνιο στο παρακάτω βίντεο: