ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Κ15: ΕΡΙΞΕ… ΤΑΛΙΡΟ ΣΤΟΝ ΟΦΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Εντυπωσιακή η Κ15 του Παναθηναϊκού που νίκησε 5-3 τον ΟΦΗ στην Κρήτη!

Παναθηναϊκός Κ15: Έριξε… τάλιρο στον ΟΦΗ μέσα στο Ηράκλειο!

Εφτά στα εφτά για την Κ15 του Παναθηναϊκού που πέρασε σαν… σίφουνας και από την έδρα του ΟΦΗ στο Ηράκλειο. Οι «πράσινοι» διέλυσαν 5-3 τους Κρητικούς και με 21 βαθμούς είναι σε απόσταση από τις υπόλοιπες ομάδες στον όμιλό τους.

Ο Παναθηναϊκός μπήκε στο ματς δυνατά και μόλις στο 2ο λεπτό σκόραρε με τον Βολάκη. Δύο λεπτά αργότερα ο ΟΦΗ ισοφάρισε και μάλιστα στο 24' προηγήθηκε στο σκορ. Η ομάδα του Θωμά Μαυρουδή αντέδρασε. Στο 35' ήρθε η ισοφάριση σε 2-2 από Κυριόπουλο, σκορ που έμεινε έως το 61ο λεπτό. Σε εκείνο το σημείο ο Αλεβιζάκης έβαλε ξανά τον Παναθηναϊκό οδηγό του σκορ, όμως και πάλι ο ΟΦΗ ισοφάρισε στο 65'. Οι Πράσινοι ήταν αποφασισμένοι να μην αφήσουν βαθμούς στο Ηράκλειο. Στο 78' ο Καλέργης πέτυχε το τέταρτο γκολ του Τριφυλλιού ενώ το τελικό 3-5 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις από τον Νταμπίζα.

Παναθηναϊκός: Δρανδάκης, Καπαματζιάν, Καλέργης, Σίλας, Αλεβιζάκης,Αγγελόπουλος, Μπολάκης, Προδρομίτης, Δήμος, Κυριόπουλος, Καλοσκάμης.