ΑΝΤΩΝΗ ΔΕΝ ΒΡΕΧΕΙ, ΣΕ ΦΤΥΝΟΥΝ...

Οι Τάσος Χατζηγιοβάνης και Γιάννης Μπουζούκης οδήγησαν την Εθνική Ελπίδων στη νίκη με 2-0 κόντρα στην Λευκορωσία στο Περιστέρι και έδειξαν στον τεχνικό της ομάδας Αντώνη Νικοπολίδη ότι αυτός είναι ο μοναδικός υπεύθυνος για το γεγονός ότι η Ελλάδα δεν πήρε την απευθείας πρόκριση για την επόμενη φάση του Euro U21

Αντώνη δεν βρέχει, σε φτύνουν...

Πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση οι Χατζηγιοβάνης και Μπουζούκης εξέθεσαν τον τεχνικό της Εθνικής Ελπίδων Αντώνη Νικοπολίδη και με δικά τους γκολ έδωσαν τη νίκη με 2-0 κόντρα στην Λευκορωσία στο Περιστέρι για τα προκριματικά του Euro U21.

Ο γνωστός για τα αντι-παναθηναϊκά του αισθήματα τεχνικός (υποτίθεται) έβγαζε ένα μεγάλο κόμπλεξ με τους παίκτες του «τριφυλλιού» στα προηγούμενα ματς των προκριματικών αλλά τώρα που τους χρειάστηκε για να σώσει το τομάρι του αυτοί τον εξέθεσαν με την παρουσία τους.

Πιο συγκεκριμένα οι Χατζηγιοβάνης και Μπουζούκης ήταν οι καλύτεροι παίκτες και με δικά τους γκολ έδωσαν τη νίκη στο αντιπροσωπευτικό συγκρότημα. Βέβαια τα λάθη στη διαχείριση από τον Νικοπολίδη στέρησαν στην ομάδα την απευθείας πρόκριση στα τελικά του Euro U21 καθώς εκεί προκρίθηκε η Κροατία ως πρώτη στον όμιλο που επικράτησε με 4-0 εκτός έδρας του Άγιο Μαρίνου.

Το σκορ για την Ελλάδα άνοιξε στο 20ο λεπτό του αγώνα ο Χατζηγιοβάνης, ο οποίος με κεφαλιά εκμεταλλεύτηκε τη σέντρα του Κυριακόπουλου και έκανε το 1-0 για την ομάδα του. Το «κερασάκι στην τούρτα» έβαλε στο 82ο λεπτό της αναμέτρησης ο Μπουζούκης, ο οποίος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έγραψε το τελικό σκορ.