ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: ΟΙ ΝΕΟΙ ΗΤΑΝ… ΩΡΑΙΟΙ ΣΤΟ 1-0 ΜΕ ΑΙΓΙΝΙΑΚΟ (PHOTOS)

Ο Παναθηναϊκός νίκησε 1-0 τον Αιγινιακό σε φιλική αναμέτρηση στο Κορωπί, με τον Τζαβίδα να είναι αυτός που πέτυχε το γκολ του αγώνα.

Παναθηναϊκός: Οι Νέοι ήταν… ωραίοι στο 1-0 με Αιγινιακό (photos)

Την ευκαιρία να δει την κατάσταση στην οποία βρίσκονται οι νεαροί ποδοσφαιριστές της ομάδας είχε ο Γιώργος Δώνης, στο φιλικό που έδωσε ο Παναθηναϊκός με αντίπαλο τον Αιγινιακό στο «Γ. Καλαφάτης» στο Κορωπί. Οι «πράσινοι» έπαιξαν με πάρα πολλά παιδιά από την ομάδα Νέων του συλλόγου, με τον Φεντερίκο Μακέντα να παίζει για ένα ημίχρονο και να είναι ο ένας από τους τέσσερις παίκτες της πρώτης ομάδας που χρησιμοποιήθηκαν (έπαιξαν και οι Οικονόμου, Παντελάκης, Πούγγουρας).

Χρόνο συμμετοχής πήρε και ο Σιφναίος ενώ όλο το παιχνίδι έβγαλε ο υπό δοκιμήν Μοχάμετ, που άφησε καλές εντυπώσεις και είχε και την ασίστ στο γκολ του «τριφυλλιού». Στο 31’ ο νεαός πέρασε τη μπάλα στον Τζαβίδα, που πλάσαρε από κοντά και διαμόρφωσε το 1-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Τον αγώνα παρακολούθησε και ο Δημήτρης Σαραβάκος αλλά και ο Στράτος Σωπήλης από πλευράς της διοίκησης…

Παναθηναϊκός : Ξενόπουλος(46΄Χριστοδούλης), Αποστολάκης, Οικονόμου(46΄Ζερβόπουλος), Πούγγουρας(46΄Καραγιάννης), Παντελάκης, Σκεντεράϊ, Ηλιάδης(63΄Ζαγαρίτης), Μοχάμετ, Τζαβίδας(63΄Καλομοίρης), Μακέντα(46΄Αθανασακόπουλος), Σιφναίος(63΄Σερπέζης)

Αιγινιακός: Γιαγκιόζης, , Τοπαλίδης, Λάσκαρης, Πολύζος, Λαζαρίδης, Δημήτρουλας, Κλιγγόπουλος, Μαρκόφσκι, Έππας, Πετρούσης, Δούμτσιος.Στο β΄ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Ζανάκης, Γιαλαμούδης, Πιαστόπουλος, Προσκυνητόπουλος, Σωτηριάδης, Βελισσάρης, Παπαδάκης, Νικολακόπουλος.