ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ: Η «ΟΒΙΔΑ» ΤΟΥ ΓΚΟΥΜΑ ΣΤΟ «ΝΤΕΛΕ ΑΛΠΙ» (VIDEOS)

Σαν σήμερα (19/9) το 2000, ο Γιάννης Γκούμας πετυχαίνει ένα τρομερό γκολ κόντρα στη Γιουβέντους.

Σαν σήμερα: Η «οβίδα» του Γκούμα στο «Ντέλε Άλπι» (videos)

Στις 19 Σεπτεμβρίου του 2000, ο Παναθηναϊκός αντιμετώπιζε τη Γιουβέντους στο «Ντέλε Άπλι», σε ένα παιχνίδι που πάλεψαν στα ίσια κόντρα στη «Μεγάλη Κυρία», ωστόσο έχασαν στις λεπτομέρειες.

Η Γιουβέντους έκανε την αρχή και με ένα τρομερό σουτ του Τακινάρντι, το οποίο χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια στην πλάτη του Νικοπολίδη, έγραψε το 1-0. Βέβαια οι «πράσινοι» δεν το έβαλαν κάτω, ανεβάζοντας συνεχώς ρυθμούς.

Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, ο Γιώργος Καραγκούνης εκτελεί ένα φάουλ, η μπάλα βρίσκει στο τείχος, με τον Γιάννη Γκούμα να πιάνει ένα μονοκόμματο σουτ και να «τρυπάει» τα δίχτυα του Φαν Ντερ Σαρ για το 1-1 του Παναθηναϊκού.

Από εκεί και πέρα, το «τριφύλλι» έχασε τον βαθμό στο 83ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Νταβίντ Τρεζεγκέ με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 2-1.