ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Κ17: ΠΗΡΑΝ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΟΙ «ΠΡΑΣΙΝΟΙ» (PHOTOS)

Η ομάδα Κ17 του Παναθηναϊκού νίκησε με 1-0 την ΑΕΚ στο «Γ. Καλαφάτης», στο πρώτο ντέρμπι της σεζόν.

Παναθηναϊκός Κ17: Πήραν το πρώτο ντέρμπι οι «πράσινοι» (photos)

Το νικητήριο τέρμα για τη ομάδα του Κώστα Φραντζέσκου πέτυχε ο Λιούμης στο 79ο λεπτό του αγώνα, με τους «πράσινους» να πανηγυρίζουν έτσι την πρώτη τους φετινή νίκη (έχουν 4 βαθμούς μετά από δύο αγώνες).

Γενικότερα, ο Παναθηναϊκός ήταν καλύτερος και στο πρώτο ημίχρονο έχασε αρκετές ευκαιρίες ώστε να ανοίξει το σκορ. Δεν σταμάτησε να πιέζει και τελικά βρήκε το τέρμα που αναζητούσε 11 λεπτά πριν το φινάλε.

Παναθηναϊκός (Κ. Φρατζέσκος): Γαρδούνης, Λαζαρίδης, Τουρκοχωρίτης, Ρόμπι, Σιδεράς, Λιακόπουλος, Καρβούνης (Πρέτζας), Γεωργιόπουλος (Δημοσθενιάδης), Ανθουλάκης, Παντελίδης (46' Λιούμης), Νιάρχος (Βόσσος)

ΑΕΚ (Γ. Αλεξόπουλος): Καλούδης, Κουρέας (70' Κώτσιος) Θεοδώρου, Γκέγκα, Ματζουρανάκης, Πανταζέλος, Κορομηλάς, Σταμούλης (88' Σταμούλης) Κάτσικας (90' Ζελενίτσας) Τσερικλός (77' Μιχόπουλος) Μαχαίρας (60' Μαχαίρας).