ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Κ15: ΝΑ ΤΟΙ, ΝΑ ΤΟΙ ΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!

Ο Παναθηναϊκός Κ15 νίκησε 5-4 στα πέναλτι τον ΠΑΟΚ στη Λαμία και κατέκτησε τον τίτλο του Πρωταθλητή 2017-2018…

Παναθηναϊκός Κ15: Να τοι, να τοι οι Πρωταθλητές!

Η ονειρεμένη πορεία της ομάδας Παίδων του Παναθηναϊκού, σταμάτησε… εκεί όπου έπρεπε. Στην κορυφή. Οι νεαροί παίκτες του «τριφυλλιού» κατάφεραν να πάρουν το πρωτάθλημα, μετά από έναν πολύ καλό αγώνα απέναντι στον ΠΑΟΚ στη Λαμία. Οι «πράσινοι» έχασαν πολλές ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο, δεν βρήκαν όμως τον δρόμο προς τα δίχτυα και μετά το 0-0 στα ογδόντα λεπτά του αγώνα, η αναμέτρηση οδηγήθηκε στα πέναλτι.

Εκεί οι παίκτες του Παναθηναϊκού ήταν πολύ πιο ψύχραιμοι και εύστοχοι, έχοντας πέντε στα πέντε, ενώ τα παιδιά του ΠΑΟΚ ευστόχησαν στα τέσσερα με τον τερματοφύλακα Αυγερινό να αποκρούει το τελευταίο πέναλτι και να χαρίζει στον Παναθηναϊκό τον τίτλο! Με τη λήξη, έγινε… χαμός αφού τα παιδιά έγιναν ένα κουβάρι και πανηγύρισαν σαν τρελά το Πρωτάθλημα, μαζί με τον προπονητή τους Θωμά Μαυρουδή αλλά και τον διευθυντή των ακαδημιών του Παναθηναϊκού, Τάκη Φύσσα!

Στο γήπεδο υπήρχαν και αρκετοί φίλοι του Παναθηναϊκού που αμέσως μετά το τέλος του τελικού, άρχισαν να φωνάζουν «να τοι, να τοι οι πρωταθλητές» ενώ δεν έλειψαν και τα… όλε για τους «πράσινους», με την απονομή να γίνεται σε ένα πανηγυρικό κλίμα!