ΜΕ ΑΕΛ, ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση Κυπέλλου, με τον Παναθηναϊκό να βρίσκεται στον 8ο όμιλο

Με ΑΕΛ, Αναγέννηση Καρδίτσας και Παναχαϊκή στο Κύπελλο

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του Κυπέλλου Ελλάδας. Ο Παναθηναϊκός είναι στον 8ο όμιλο μαζί με ΑΕΛ, Αναγέννηση Καρδίτσας και Παναχαϊκή.

Οι αγώνες στους ομίλους είναι μονοί. Δηλαδή σε κάθε γκρουπ θα γίνουν τρία ματς. Τα παιχνίδια είναι προγραμματισμένα για τις εξής ημερομηνίες:19-21/9, 24-26/10 και 28-30/11. Υπενθυμίζεται ότι την πρόκριση στην γ' φάση εξασφαλίζουν οι ομάδες που θα τερματίσουν στις πρώτες δύο θέσεις.

Το σύστημα διεξαγωγής εξασφαλίζει, καθώς οι αγώνες θα είναι μονοί, ότι οι ομάδες της Super League θα δώσουν δύο αγώνες εκτός και έναν αγώνα εντός έδρας και οι ομάδες της Football League το ακριβώς αντίστροφο.

 

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΟΙ ΟΜΙΛΟΙ:

1ος όμιλος

Πλατανιάς, Απόλλων Σμύρνης, ΟΦΗ, Ηρακλής

2ος όμιλος

ΠΑΟΚ, Λεβαδειακός, Απόλλων Πόντου, Νικητής α' γύρου

3ος όμιλος

ΑΕΚ, Λαμία, Απόλλων Λάρισας, Καλλιθέα

4ος όμιλος

Ατρόμητος, Κέρκυρα, Τρίκαλα, Σπάρτη

5ος όμιλος

Ολυμπιακός, Αστέρας Τρίπολης, Αχαρναϊκός, Κισσαμικός

6ος όμιλος

Ξάνθη, Παναιτωλικός, Εργοτέλης, Πανσερραϊκός

7ος όμιλος

Πανιώνιος, ΠΑΣ Γιάννινα, Άρης, Παναιγιάλειος

8ος όμιλος

Παναθηναϊκός, ΑΕΛ, Αναγέννηση Καρδίτσας, Παναχαϊκή

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ

1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Πλατανιάς – Απόλλων Σμύρνης

Ηρακλής – ΟΦΗ

2η αγωνιστική

Απόλλων Σμύρνης – Ηρακλής

ΟΦΗ – Πλατανιάς

3η αγωνιστική

Ηρακλής – Πλατανιάς

Απόλλων Σμύρνης – ΟΦΗ

2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

ΠΑΟΚ – Λεβαδειακός

(Αιγινιακός-Βέροια) – Απόλλων Πόντου

2η αγωνιστική

Λεβαδειακός – (Αιγινιακός-Βέροια)

Απόλλων Πόντου – ΠΑΟΚ

3η αγωνιστική

(Αιγινιακός-Βέροια) – ΠΑΟΚ

Λεβαδειακός – Απόλλων Πόντου

3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

ΑΕΚ – Λαμία

Καλλιθέα – Απόλλων Λάρισας

2η αγωνιστική

Λαμία – Καλλιθέα

Απόλλων Λάρισας – ΑΕΚ

3η αγωνιστική

Καλλιθέα – ΑΕΚ

Λαμία – Απόλλων Λάρισας

4ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Ατρόμητος – ΑΟΚ Κέρκυρα

Σπάρτη – ΑΟ Τρίκαλα

2η αγωνιστική

ΑΟΚ Κέρκυρα – Σπάρτη

ΑΟ Τρίκαλα – Ατρόμητος

3η αγωνιστική

Σπάρτη – Ατρόμητος

ΑΟΚ Κέρκυρα – ΑΟ Τρίκαλα

5ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης

Κισσαμικός – Αχαρναϊκός

2η αγωνιστική

Αστέρας Τρίπολης – Κισσαμικός

Αχαρναϊκός – Ολυμπιακός

3η αγωνιστική

Κισσαμικός – Ολυμπιακός

Αστέρας Τρίπολης – Αχαρναϊκός

6ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Ξάνθη – Παναιτωλικός

Πανσερραϊκός – Εργοτέλης

2η αγωνιστική

Παναιτωλικός – Πανσερραϊκός

Εργοτέλης – Ξάνθη

3η αγωνιστική

Πανσερραϊκός – Ξάνθη

Παναιτωλικός – Εργοτέλης

7ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Πανιώνιος – ΠΑΣ Γιάννινα

Παναιγιάλειος – Άρης

2η αγωνιστική

ΠΑΣ Γιάννινα – Παναιγιάλειος

Άρης – Πανιώνιος

3η αγωνιστική

Παναιγιάλειος – Πανιώνιος

ΠΑΣ Γιάννινα – Άρης

8ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Παναθηναϊκός – ΑΕΛ

Παναχαϊκή – Αναγέννηση Καρδίτσας

2η αγωνιστική

ΑΕΛ – Παναχαϊκή

Αναγέννηση Καρδίτσας – Παναθηναϊκός

3η αγωνιστική

Παναχαϊκή – Παναθηναϊκός

ΑΕΛ – Αναγέννηση Καρδίτσας

ΜΟΙΡΑΣΟΥ ΤΟ
ΕΚΤΥΠΩΣΗ

ΕΞΕΔΡΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Τρίτη, 13 Νοεμβρίου