ΦΙΛΙΚΟ ΞΕΜΟΥΔΙΑΣΜΑ ΓΙΑ ΕΦΗΒΟΥΣ

Τη νίκη με 3-0 πήραν οι Έφηβοι του Παναθηναϊκού σε φιλικό παιχνίδι με την αντίστοιχη του Απόλλωνα Αθηνών.

Φιλικό ξεμούδιασμα για Εφήβους

Ευκαιρία για να ξεμουδιάσουν μετά απο την άδεια που είχαν πάρει για τα Χριστούγεννα, είχαν οι Έφηβοι του Παναθηναϊκού. Τα παιδιά του Βαγγέλη Σάμιου, έδωσαν ένα φιλικό παιχνίδι στην Παιανία με αντίπαλο τον Απόλλων Αθηνών. Οι «πράσινοι», ήταν σαφώς ανώτεροι και επικράτησαν εύκολα με 3-0. Το σκορ άνοιξε ο Ντάγκρας μετά απο όμορφη κάθετη μπαλιά του Ανδρεόπουλου που τον έβγαλε τετ α τετ στο πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 35’.

Στην επανάληψη, οι «πράσινοι» με πολλές αλλαγές πλέον στη σύνθεσή τους, ήταν και πάλι ανώτεροι απο τους φιλοξενούμενους και κατάφεραν να φτάσουν στην επίτευξη δεύτερου, αλλά και τρίτου τέρματος με τον Μαραθιανό αρχικά με εκτέλεση πέναλτι και τον Παρτάλη με ωραίο σουτ. Σε αυτό το παιχνίδι ο Βαγγέλης Σάμιος, είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει αρκετά πράγματα και κάποιους παίκτες και σε άλλες θέσεις. Απο το παιχνίδι δικαιολογημένα απών ήταν ο Αλέξανδρος Μουζακίτης που έχει άδεια και βρίσκεται στην Κέρκυρα με τους δικούς του ανθρώπους.

Όπως οι Νέοι, έτσι και οι Έφηβοι την Πέμπτη θα έχουν το πρωί προπόνηση και εν συνεχεία έχουν τρίημερη άδεια να περάσουν με τις οικογένειες τους την Πρωτοχρονιά και την Δευτέρα να επιστρέψουν στις προπονήσεις εν όψει της έναρξης τους τρίτου γύρου οι Έφηβοι και του δεύτερου αυτοί της GoldenTeam.

Παναθηναϊκός: Αναγνωστόπουλος, Ρισβάνης (Γκαμάλ), Καστράτι, Γκιζγκιζιάν, Φαφούτης, Ανδρεόπουλος, Δώνης (Κασόνης), Μιχαλόπουλος, Γιαννιτσάνης (Παρτάλης), Ντάγκρας, Θαναηλακής (Μαραθιανός)