«ΑΝΑΣΑΝΕ» Η ΡΟΝΤΑ ΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

Λύτρωση στις καθυστερήσεις για τη Ρόντα του Γιάννη Αναστασίου που έμεινε «ζωντανή» στη μάχη της παραμονής στην πρώτη κατηγορία του ολλανδικού πρωταθλήματος!

«Ανάσανε» η Ρόντα του Αναστασίου

Η ομάδα που κοουτσάρει ο Έλληνας τεχνικός απέκλεισε τη Χέλμοντ και θα διεκδικήσει πλέον απέναντι σε Μάαστριχτ ή Καμπούουρ το δικαίωμα συμμετοχής και τη νέα περίοδο στη μεγάλη κατηγορία.

Συγκεκριμένα στον αγώνας ρεβάνς της Β΄ φάσης των πλέι-άουτ, η Ρόντα είδε την αντίπαλό της να προηγείται 1-0 μέσα στο «Κερκράντε», ισοφαρίζοντας το σκορ του πρώτου αγώνα και ενώ η ίδια έπαιζε από το τέλος του ημιχρόνου με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Ροσόιφελ!

Παρόλα αυτά οι γηπεδούχοι δεν το έβαλαν κάτω και στην εκπνοή της αναμέτρησης ισοφάρισαν με σουτ του Φαν Φέλτσεν, που διαμόρφωσε το τελικό 1-1 και έστειλε τη Ρόντα στον τρίτο και τελικό γύρο των πλέι-άουτ.