Η ΚΡΙΤΙΚΗ ΤΟΥ LEOFOROS.GR ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Ο Παναθηναϊκός πραγματοποίησε καλή εμφάνιση στο χωράφι των Ζωσιμάδων αλλά έμεινε στο 1-1 με τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Η κριτική του Leoforos.gr για το ΠΑΣ Γιάννινα – Παναθηναϊκός

Αναλυτικά η κριτική των ποδοσφαιριστών του Μαρίνου Ουζουνίδη:

Οδ. Βλαχοδήμος 6

Δεν φέρει ευθύνη ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού στο γκολ το οποίο δέχτηκε. Παράλληλα ήταν εκείνος που έσωσε τους «πράσινους» από την ήττα όταν νίκησε σε τετ α τετ τον Ζάιρο.

Κουλιμπαλί 6

Επιτέλους εμφανίστηκε ένα κανονικό δεξί μπακ, διότι δεν υπάρχουν παίκτες Μέστο και Μαρινάκης. Ήταν καλός στο ανασταλτικό κομμάτι και προσπάθησε να βοηθήσει κι επιθετικά.

Χουλτ 6

Ο Σουηδός μπακ έχει ποιότητα και ακόμα και στον βούρκο των Ιωαννίνων αυτό φάνηκε. Είχε καλές ενέργειες και στις δύο πλευρές του γηπέδου και ήταν καλός.

Κουτρουμπής 5

Δεν ήταν σταθερός και αντιμετώπισε προβλήματα από τον Κόντε και τον Μαμπουλού. Δεν έβγαζε σιγουριά στις μεταβιβάσεις του και συνολικά δεν κρίνεται καλή η παρουσία του.

Τελάντερ 5

Ο Δανός στόπερ από την αρχή φάνηκε να μην πατάει καλά στο γήπεδο. Στο δεύτερο ημίχρονο τραυματίστηκε κι αντικαταστάθηκε από τον Μαρίνο Ουζουνίδη.

Ζέκα 3

Κάνει το λάθος στο γκολ που δέχεται ο Παναθηναϊκός σε μία φάση πάντως που του έχει γίνει φάουλ. Έκανε παρόμοια γκάφα και στο δεύτερο ημίχρονο αλλά ο Βλαχοδήμος απέκρουσε το τετ α τετ των αντιπάλων.

Λουντ 3

Δεν έκανε σε καμία στιγμή του αγώνα αισθητή την παρουσία του. Ήταν αρνητικός και δικαίως αντικαταστάθηκε από τον προπονητή του.

Βιγιαφάνιες 4

Ο Αργεντινός διανύει περίοδο ντεφορμαρίσματος ενώ είναι και αρκετά κουρασμένος από τα συνεχή παιχνίδια. Δεν μπόρεσε να προσφέρει τα αναμενόμενα, ενώ έχασε και μία μεγάλη ευκαιρία στο δεύτερο μέρος.

Εμποκού 6

Από τους πιο δραστήριους του Παναθηναϊκού. Πήρε πολλές πρωτοβουλίες, έδειξε διάθεση και παράλληλα θα μπορούσε να είχε σκοράρει με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Δοκιμάσει δύο με το ένα να σταματά στο δοκάρι και το άλλο να φεύγει μόλις άουτ.

Κλωναρίδης 5

Με καλές και κακές στιγμές. Προσπάθησε να βοηθήσει τον Μπεργκ με τον οποίο από παλιά έχει καλή συνεργασία. Έχασε μεγάλη ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο όταν το σουτ του που θα κατέληγε στα δίχτυα κόντραρε.

Μπεργκ 7

Ο Σουηδός ήταν μέσα στις φάσεις και πάλεψε αρκετά. Σημείωσε το γκολ της ισοφάρισης με κοντινό πλασέ σε κενή εστία μετά από φάση διαρκείας. Θα μπορούσε να είχε δώσει και τη νίκη, αλλά αστόχησε μέσα από την περιοχή.

Π. Βλαχοδήμος 5

Είχε όρεξη να προσφέρει και πήρε αρκετές φορές την μπάλα. Δεν μπόρεσε να κάνει όμως την διαφορά με τα σουτ που επιχείρησε να είναι άστοχα. Παρ’ όλα αυτά έκανε καλές ενέργειες και οι σέντρες του ήταν επικίνδυνες.

Μολέδο 4

Ο Βραζιλιάνος έπαιξε έχοντας ένα μικροπρόβλημα τραυματισμού, επειδή κλήθηκε να αντικαταστήσει τον Τελάντερ ο οποίος χτύπησε. Κινδύνευσε με αποβολή και συνολικά δεν πατούσε καλά στο «χωράφι».

Χατζηγιοβάνης 5

Ο νεαρός πήρε ξανά ευκαιρία από τον προπονητή του. Μπήκε να βοηθήσει και το έκανε, παίρνοντας αρκετές φάσεις πάνω του. Ωστόσο έχασε και μία μεγάλη ευκαιρία λίγο πριν το τέλος, όταν από τη σέντρα του Βλαχοδήμου δεν μπόρεσε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.