ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΟΠΑΠ-ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ: ΤΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΜΑΤΣ (PHOTO)

Δείτε πως ήρθε η ήττα από τη Ζαλγκίρις μέσω των στατιστικών, που δημοσίευσε η ΚΑΕ Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ.

Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ-Ζαλγκίρις: Τα στατιστικά του ματς (photo)

Οι «πράσινοι» δεν παρουσιάστηκαν έτοιμοι για την αναμέτρηση με την ομάδα του Σαρούνας Γιασικεβίτσιους, με αποτέλεσμα οι Λιθουανοί να ξεφύγουν στο σκορ ακόμη και με 17 πόντους. Στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασαν την απόδοσή τους και με οδηγό τον Νικ Καλάθη επέστρεψαν στο παιχνίδι, όμως ένα χαμένο αμυντικό ριμπάουντ ήταν αρκετό για να κάνει τη ζημιά και να στείλει το παιχνίδι στην παράταση.

Αν κοιτάξει κανείς τα στατιστικά του αγώνα θα καταλάβει τον λόγο που ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ υπέστη τη δεύτερή του ήττα, καθώς η Ζαλγκίρις ήταν κυρίαρχη τόσο στη μάχη των ριμπάουντ (28 έναντι 42), όσο και στις βολές, με το «τριφύλλι» να σουτάρει με το απογοητευτικό 57,1%.

Δείτε την ανάρτηση της ΚΑΕ και τα συνολικά στατιστικά του ματς:

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

?Game Stats #paobc - @bczalgiriskaunas 83-87 . . . . . #panathinaikos #pao #EuroLeague #GameON #GreenCentury