«ΣΚΟΤΩΣΕ» ΤΗ ΜΑΚΑΜΠΙ ΤΕΛ ΑΒΙΒ Ο ΣΛΟΥΚΑΣ

Σε ένα ματς που δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, η Φενέρμπαχτσε νίκησε 65-60 τη Μακάμπι Τελ Αβίβ, στο πλαίσιο της δεύτερης ημέρας του τουρνουά στο Ζαντάρ.

«Σκότωσε» τη Μακάμπι Τελ Αβίβ ο Σλούκας

Μεγάλος πρωταγωνιστής των πρωταθλητών Τουρκίας ήταν ο Κώστας Σλούκας, ο οποίος «μίλησε» στα τελευταία λεπτά! Ο Έλληνας γκαρντ σημείωσε 13 πόντους σε 21 λεπτά, βάζοντας κρίσιμες βολές μετά το 37ο λεπτό κι ειδικά μετά το 57-57 που έκανε ο Μάικλ Ρολ με τρίποντο. Για την προσεχή αντίπαλο του Παναθηναϊκού ΟΠΑΠ ξεχώρισε και πάλι ο Τζόνι Ο' Μπράιαντ (15π., 10ρ.).

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-13, 28-31, 43-40, 60-65.
ΜΑΚΑΜΠΙ ΤΕΛ ΑΒΙΒ (Σπάχια): Ουίλμπεκιν 9 (1/8τρ., 5ρ., 3ασ., 2κλ.), Ο' Μπράιαντ 15 (3/11δίπ., 2/5τρ., 10ρ.), Ρολ 3 (1), Αβντίγια, Κοέν 4 (1), Ρέι 7, Καλογιάρο 5 (1), Κέιν 9, Τάιους 7, Λέβι, Ζούσμαν 1.
ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ (Ομπράντοβιτς): Κάλινιτς, Γκούντουριτς 6 (1), Ντίξον, Ντουβερίογλου 4 (7ρ.), Λοβέρν 8 (7ρ.), Μέλι 4 (1), Ένις 15 (7/8δίπ.), Μπιμπέροβιτς 8 (2/2τρ.), Σλούκας 13 (1/2δίπ., 1/4τρ., 8/10βολ., 3ασ.), Βέσελι 7 (8ρ.), Μαχμούτογλου.