ΤΡΕΛΕΣ «ΠΡΑΣΙΝΕΣ» ΣΦΑΙΡΕΣ…

Εντυπωσιακή ήταν η παρουσία του σκοπευτικού τμήματος του Παναθηναϊκού στους αγώνες Α΄ Κατηγορίας που έγιναν στον Βύρωνα με διοργανωτή τον Σκοπευτικό Όμιλο Περιστερίου «Έψιλον».

Τρελές «πράσινες» σφαίρες…

Οι «πράσινοι» είχαν πολύ καλή παρουσία καθώς συμμετείχαν με 19 αθλητές και ήταν η ομάδα με τους περισσότερους αθλητές από κάθε Σύλλογο.  Οι «τριφυλλοφόροι» στόχευσαν καλά και κατέκτησαν πέντε μετάλλια (2 χρυσά, 1 αργυρό και δύο χάλκινα).

Η μεγάλη επιτυχία προήλθε από τις γυναίκες στο αγώνισμα του Πιστολιού. Οι 3 από τις 4 έκαναν ατομικό ρεκόρ με την Άννα Ξανθάκη να κατακτά την πρώτη θέση με επίδοση 378/400! Η Ιφιγένεια Αρβανίτη και η Είρηνη Πατεράκη ξεπέρασαν τους εαυτούς τους (346/400 και 345/400, αντίστοιχα) δείχνοντας ότι σε κάτι λιγότερο από ενα χρόνο σκοποβολής μπορεί κάποιος να πετύχει αρκετά αν το αγαπάει. Η Βιργινία Βουϊδάσκη, επέστρεψε στην Αθήνα (μετά από αρκετούς μήνες) και χωρίς να είναι προπονημένη πέτυχε επίδοση 326/400.