ΑΗΤΤΗΤΟΙ… ΣΤΗΝ ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ!

Περίπατο έκανε η ομάδα Νέων-Ανδρών του Παναθηναϊκού, παίρνοντας την πρόκριση στην ημιτελική φάση.

 Αήττητοι… στην ημιτελική φάση!

Χωρίς να αφήσουν περιθώρια αμφισβήτησης και παρόλο που αρκετοί είχαν χαρακτηρίσει τον όμιλό τους στην προημιτελική φάση «επικίνδυνο», οι νέοι άνδρες του Παναθηναϊκού κατάφεραν να πάρουν την πρόκριση στην ημιτελική φάση υδατοσφαίρισης ανδρών σημειώνοντας «5x5» νίκες.

Από τον Β’ όμιλο Αττικής, όπου το Τριφύλλι κατέκτησε την πρωτιά προκρίθηκαν επίσης ο Πανιώνιος, ενώ ο ΑΝΟ Γλυφάδας έχει προβάδισμα για να είναι η τρίτη ομάδα που θα προκριθεί από εκεί (εκκρεμεί Ιωνικός – ΑΝΟ Γλυφάδας).
Ικανοποιημένος για τη μαχητικότητα των πολιστών του, ο προπονητής του Τριφυλλλιού, Μιχάλης Λαζαρίδης μιλώντας στο panathinaikos1908.gr ανέφερε: «Τα προγνωστικά έδιναν δύσκολο και πονηρό όμιλο όμως η ομάδα έκανε μεγάλες εμφανίσεις με πολύ μεγάλη μαχητικότητα και σε όλα τα παιχνίδια ήταν ομάδα με όλη τη σημασία της λέξης! Είμαι πολύ ευχαριστημένος. Συνεχίζουμε την προσπάθεια».

Έτσι οι 13 ομάδες που έχουν προκριθεί και τυπικά είναι: Ο ΝΟ Χανίων (από τον όμιλο Χανίων),ο ΝΟ Βουλιαγμένης, το Π. Φάληρο, ο Ολυμπιακός (από τον Α’ όμιλο Αττικής), ο Παναθηναϊκός, ο Πανιώνιος (από τον Β’ Αττικής), ο ΟΥΚ Βόλου, ο Νηρέας Λαμίας (από τον όμιλο Βόλου), ο ΠΑΟΚ, ο ΑΠΣ Οξυγόνο, τα Δελφίνια Πτολεμαϊδας (από τον όμιλο Πτολεμαϊδας), ο ΝΟ Λάρισας και ο Άθως Χαλκιδικής από τον όμιλο Λάρισας.

Η Β’ φάση είναι προγραμματισμένη για τις 7-9/3. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει στις 22/1 στις 13.30 στην ΚΟΕ.

Τα αποτελέσματα:
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):
1η αγωνιστική ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ — ΝΟ ΧΙΟΥ 11-5
2η αγωνιστική ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ — ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ 3-12
3η αγωνιστική ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ — ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 11-5
4η αγωνιστική ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ — ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ 14-7
5η αγωνιστική ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ — ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚOΣ 4-9

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:
1.Παναθηναϊκός 15 (5 αγ.)
2. ΑΝΟ Γλυφάδας 9 (4 αγ.)
3. Πανιώνιος 9 (5 αγ.)
-------------------------------------
4. Ιωνικός 6 (4 αγ.)
5. ΝΟ Χίου 3 (5 αγ.)
6. ΓΣ Ηλιούπολης 0 (5 αγ.)
Σ.Σ.: Εκκρεμεί ο αγώνας Ιωνικός – ΑΝΟ Γλυφάδας (Κολ. Νίκαιας, Δευτέρα 13/1 στις 21.00).

Οι «πράσινες» συμμετοχές: Μιχαλόπουλος (’96), Γερακούδης (’95) Φώσκολος (’95), Τζιβάρας (’95) Οικονομίδης (’96), Γκαράνης (’97), Χατχηστεφάνου (’97), Πανταζόπουλος (’97), Σπυρόπουλος (’97), Δούκας (’97), Μπενέας (’97), Καπίρης (’97), Μπούργος (’97), Βογαζιανός (’97), Παπαδημητρίου (’98) Λαδάς (’98), Νεχωρίτης (’98), Χρονόπουλος (’97). 

ΜΟΙΡΑΣΟΥ ΤΟ
ΕΚΤΥΠΩΣΗ

ΕΞΕΔΡΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Δευτέρα, 19 Νοεμβρίου