ΠΛΗΡΩΣΕ ΤΗΝ ΑΣΤΟΧΙΑ ΤΟΥ

Ο Παναθηναϊκός έχοντας μόλις 1/10 επιθέσεις με παίκτη παραπάνω, ηττήθηκε 5-11 από τον Ολυμπιακό στο ντέρμπι της Α1 πόλο.

Πλήρωσε την αστοχία του

Την δεύτερη ήττα του στο πρωτάθλημα γνώρισε ο Παναθηναϊκός στο πόλο, στο ντέρμπι της αγωνιστικής. Οι «πράσινοι», ηττήθηκαν 5-11 από τον Ολυμπιακό, πληρώνοντας την αστοχία τους...

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ

Το πρώτο οκτάλεπτο άρχισε με τον Ολυμπιακό να προηγείται γρήγορα, γρήγορα με 0-2, πριν έρθει η μείωση του σκορ από τον Δερμιτζάκη, με τους «ερυθρόλευκους» όμως να συνεχίζουν να έχουν τον έλεγχο και να κλείνουν το πρώτο οκτάλεπτο μπροστά με 1-3.

Ο Παναθηναϊκός συνέχισε και στο δεύτερο δεκάλεπτο να έχει πολύ άσχημο ποσοστό στον παίκτη παραπάνω και αυτό δεν του επέτρεψε να μειώσει ακόμα περισσότερο... Κάπως έτσι, ο Ολυμπιακός κατάφερε να φτάσει το σκορ μέχρι και το 1-5 πριν ο Χατζηγούλας μειώσει σε 1-5. Τελικά το ημίχρονο έκλεισε με 3-6 υπέρ των φιλοξενούμενων.

Στο τρίτο οκτάλεπτο, η εικόνα δεν άλλαξε, ο Ολυμπιακός πέτυχε ακόμα τρία τέρματα ο Παναθηναϊκός έφτασε στο 1/8 επιθέσεις με παίκτη παραπάνω και το 5-9 που ήταν το σκορ του οκταλέπτου ήταν άκρως λογικό. Στο τελευταίο οκτάλεπτο οι «ερυθρόλευκοι» χαλάρωσαν αρκετά, το «τριφύλλι» είχε και πάλι ευκαιρίες να μειώσει, όμως τις... πέταξε στα σκουπίδια με αποτέλεσμα να χάσει με 11-5.

Τα οκτάλεπτα: 1-3, 2-3, 2-3, 0-2

Παναθηναϊκός: Δερμιτζάκης 1, Χατζηγούλας 1, Παπαδόγκωνας 1, Κόχειλας 1, Γ. Αφρουδάκης 1
Ολυμπιακός: Φουντούλης 2, Μάγιαρακ 3, Δελακάς 1, Βλαχόπουλος 2, Ντόσκας 1, Μουρίκης 2