ΤΟ «ΠΡΑΣΙΝΟ» ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟΥ

Δείτε το αναλυτικό πρόγραμμα όλων των αθλημάτων του Παναθηναϊκού για το Σαββατοκύριακο.

Το «πράσινο» πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου

Ο Παναθηναϊκός Αθλητικός Όμιλος δίνει πολλές ενδιαφέρουσες μονομαχίες εντός και εκτός συνόρων και ξεχωρίζουν οι αγώνες σε όλα τα ομαδικά αθλήματα αλλά και στα ατομικά.

Τα «φίνα κορίτσια» έχουν δοκιμασία στην Θεσσαλονίκη κόντρα στον Άρη, το μπάσκετ γυναικών φιλοξενεί τον ΠΑΣ Γιάννινα, το πόλο του ΠΑΟ υποδέχεται τον Υδραϊκό και το μπάσκετ με αμαξίδιο την Δωδεκάνησο για το κύπελλο.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η αγωνιστική δραστηριότητα για τον Παναθηναϊκό Α.Ο. συνεχίζεται και την Δευτέρα 25 Νοεμβρίου με την συνάντηση Παναθηναϊκός –Ηρακλής για τη Volleyleague στις7μ.μ. στο κλειστό του Αγίου Θωμά στο Μαρούσι.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αθλητών-αθλητριών και τμημάτων του Συλλόγου:

Σάββατο 23 Νοεμβρίου

09:30 ΣΕΦ, Πανελλήνιο πρωτάθλημα νέων γυναικών πινγκ πονγκ με τη συμμετοχή των Ιωάννας Γερασιμάτου, Γκριμπαβιώτη και Πασλή

09:30 Φλώρινα, κύπελλο ξίφους ασκήσεως και από πλευράς ΠΑΟ συμμετέχουν οι Κούρκουλου, Σαϊτάνη, Χ.Κάζαγλη, Μ.Κάζαγλη και Ρ.Κάζαγλη.

09:30 Θεσσαλονίκη, ευρωπαϊκό κύπελλο ξίφους ασκήσεως και από πλευράς ΠΑΟ συμμετέχει ο Γιώργος Κουτελόπουλος

11:00 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Κρόνος Γέρακα, 9η αγωνιστική ΕΣΚΑ κορασίδες 2

14:15 ΑΚ Γουδή, ΑΕ Αμπελοκήπων-Παναθηναϊκός, 8η αγωνιστική ΕΣΠΑΑΑ Παίδες

15:00 Αμβούργο, Σεντ Πάουλι-Παναθηναϊκός φιλικό ματς ράγκμπι γυναίκες

16:00 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-ΓΑΣ Χολαργού, 8η αγωνιστική ΕΣΠΑΑΑ Κορασίδες

19:00 Γουδή, Παναθηναϊκός-Υδραϊκός 9η αγωνιστική Α1 πόλο

20:00 ΔΑΚ Πυλαίας, Άρης-Παναθηναϊκός, Volleyleague γυναικών, 6η αγωνιστική

21:15 Άγιος Θωμάς, Μαρούσι, Παναθηναϊκός-Δωδεκάννησος, μπάσκετ με αμαξίδιο, προημιτελικά κυπέλλου

21:30 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» , Παναθηναϊκός-Άρης Πετρούπολης, 9η αγωνιστική ΕΣΚΑ κορασίδες

22:00 Ιλίσια κλ. «Αντώνης Φώτσης», Ηνίοχος-Παναθηναϊκός, ποδόσφαιρο σάλας 11η αγωνιστική

Κυριακή 24 Νοεμβρίου

09:30 ΣΕΦ, Πανελλήνιο πρωτάθλημα νέων γυναικών πινγκ πονγκ με τη συμμετοχή των Ιωάννας Γερασιμάτου,Γκριμπαβιώτη και Πασλή

09:30 Φλώρινα, κύπελλο ξίφους ασκήσεως και από πλευράς ΠΑΟ συμμετέχουν οι Κούρκουλου, Σαϊτάνη, Χ.Κάζαγλη, Μ.Κάζαγλη και Ρ.Κάζαγλη.

09:30 Θεσσαλονίκη, ευρωπαϊκό κύπελλο ξίφους ασκήσεως με τη συμμετοχή των Γιώργου Κουτελόπουλου και Παντελή Καραγιάννη

11:00 Ζωγράφου, Ηνίοχος-Παναθηναϊκός , ποδόσφαιρο σάλας Κ11

11:30 Γκράβα, ΑΕ Γκράβας-Παναθηναϊκός, 8η αγωνιστική ΕΣΠΑΑΑ Κορασίδες 3

12:00 Ζηρίνειο, ΑΟΠ Κηφισιάς-Παναθηναϊκός, 6η αγωνιστική ΕΣΠΑΑΑ βόλεϊ έφηβοι

14:30 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος», Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα, 6η αγωνιστική, μπάσκετ γυναικών

16:00 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» , Παναθηναϊκός-Νέοι Βύρωνος , 8η αγωνιστική ΕΣΠΑΑΑ νεάνιδες

21:00 3ο λύκειο Αγίου Δημητρίου, Απόλλων Αγίου Δημητρίου-Παναθηναϊκός, 8η αγωνιστική ΕΣΠΑΑΑ Κορασίδες 2

Τα βλέπουμε όλα πράσινα και στο Instagram. Ακολούθησέ μας!
ΜΟΙΡΑΣΟΥ ΤΟ
ΕΚΤΥΠΩΣΗ

ΕΞΕΔΡΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Δευτέρα, 16 Δεκεμβρίου