ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ Ο ΣΑΛΤΑΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΟ ΠΙΣΤΟΛΙ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ ΕΦΗΒΩΝ (PHOTOS)

Πρωταθλητής Ελλάδας ο Σαλταγιάννης Άρης του Παναθηναϊκού Α.Ο. στο Πιστόλι Ταχύτητας Εφήβων!!!

Πρωταθλητής Ελλάδας ο Σαλταγιάννης στο Πιστόλι Ταχύτητας Εφήβων (photos)

Ο Παναθηναϊκός Α.Ο. συμμετείχε στο φετινό Πανελλήνιο Πρωτάθλημα με την τριπλέτα Σαλταγιάννης Άρης-Κανιούρης Νικόλαος-Παππούς Κωνσταντίνος.

Οι νεαροί σκοπευτές του Συλλόγου απέδωσαν εξαιρετικά, πετυχαίνοντας αθροιστικό σκορ 1.395/1.600, και κατέκτησαν το αργυρό μετάλλιο στην ομαδική κατάταξη, μόλις 6 πόντους μακριά από το χρυσό και το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.

Στον Τελικό του Αγωνίσματος συμμετείχαν οι Σαλταγιάννης και Κανιούρης, με τον δεύτερο να κατατάσσσεται 6ος, ενώ ο Άρης αναδείχθηκε Πρωταθλητής Ελλάδας για το 2019 επί του συγκεκριμένου αγωνίσματος στην κατηγορία των Εφήβων!

Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά η ομάδα του Παναθηναϊκού κατακτά τη 2η θέση στο δεδομένο αγώνισμα, ενώ πέρυσι ο Σαλταγιάννης κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο!

Πριν μερικές εβδομάδες η ίδια ...πράσινη τριάδα κατέκτησε επίσης το αργυρό μετάλλιο στο Πανελλήνιο Πρωτάθλήμα Αεροβόλου Πιστολιού, με τον Άρη να κατακτά επίσης την πρώτη θέση στον τελικό και το αντίστοιχο Πρωτάθλημα στην κατηγορία του!