ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: ΣΤΟΝ… ΣΤΟΧΟ ΤΟ ΧΡΥΣΟ!

Οι σκοπευτές του Παναθηναϊκού Αθλητικού Ομίλου κατέκτησαν το χρυσό μετάλλιο στους Πανελλήνιους Αγώνες Αεροβόλων Όπλων.

Παναθηναϊκός: Στον… στόχο το χρυσό!

Τη δεύτερη ημέρα των Πανελληνίων Αγώνων Αεροβόλων Όπλων για την κατηγορία Εφήβων-Νεανίδων έγιναν  τα Αγωνίσματα Αεροβόλου Πιστολιού και Αεροβόλου Τουφεκιού Mix.

Πρώτο χρονικά ολοκληρώθηκε το αγώνισμα του Τουφεκιού, όπου ο Παναθηναϊκός Αθλητικός Όμιλος συμμετείχε για πρώτη φορά φέτος, με τα ζευγάρια 1) Γιαννιτσάνος Ιωάννης (372,4/436) & Μιχελάκη Εμμανουέλα (384,9/436), 2) Παλαιογιάννης Παναγιώτης (285,4/436) & Κοιλάκου Σταυρούλα (356,3/436), καταλαμβάνοντας την 11η και 14η θέση αντίστοιχα.

Ολοκληρώθηκε το αγώνισμα του Πιστολιού, όπου συμμετέχουν τα ζευγάρια 1) Κανιούρης Νικόλαος (360/400) & Λάππα Ελένη (323/400), 2) Σαλταγιάννης Άρης (374/400) & Παπαγεωργίου Χρυσούλα (349/400) πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση.

Το Ζευγάρι Σαλταγιάννης-Παπαγεωργίου, αφού κατέλαβε την πρώτη θέση στην κανονική κατάταξη του αγωνίσματος, συνέχισε το ίδιο δυνατά στον Τελικό, κυριάρχησε εξαρχής και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο