Η ΩΡΑ ΤΟΥ ΤΣΙΡΙΚΟΥ

Στο πλαίσιο των 111 χρόνων από την ίδρυση του Παναθηναϊκού Αθλητικού Ομίλου, ο Σύλλογος έφτιαξε ένα Top111 αθλητών-τριών του με βάση τις επιτυχίες τους.

Η ώρα του Τσιρίκου

Σε αυτή τη λίστα υπάρχουν αθλητές από ατομικά σπορ και η κατάταξη τους είναι με κριτήριο τις μεγάλες στιγμές τους, ενώ ήταν στο δυναμικό του «τριφυλλιού».

Στην 23η θέση βρίσκεται ο καταδύτης του «τριφυλλιού» Θάνος Τσιρίκος ο οποίος έχει καρατήσει ψηλά την πράσινη σημαία όταν τον Ιούλιο του 2017 κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων.

O τότε καταδύτης του ΠΑΟ Θάνος Τσιρίκος κατάφερε να πάρει την τρίτη θέση, και ήταν εκπληκτικός στις προσπάθειές του καταφέρνοντας να συγκεντρώσει 402.10 βαθμούς, μένοντας πίσω μόνο από τον Ισπανό Άντριαν Αμπάντια (466.15) και τον Ρώσο Μάξιμ Μαλοφέεφ (446.85