ΤΟ… ΚΑΤΑΠΡΑΣΙΝΟ 3Ο ΤΡΟΠΑΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιείται το 3ο τρόπαιο Παναθηναϊκού στην κολύμβηση υπό την αιγίδα του «τριφυλλιού» στο ΟΑΚΑ.

Το… καταπράσινο 3ο τρόπαιο κολύμβησης

Ο Σύλλογος διοργάνωσε άρτια ένα σπουδαίο τουρνουά που συμμετείχαν περισσότεροι από 1500 αθλητές και έδειξε ότι επιστρέφει με αργά και σταθερά βήματα και πάλι στην κορυφή του αθλήματος τόσο αγωνιστικά όσο και σε επίπεδο τέλεσης σπουδαίων αγώνων.

Σε ότι αφορά τα αγωνιστικά «πράσινα» μετάλλια ήταν τα εξής:

Λυδία Βατικιώτη 1η 50μ. ελεύθερο -9 ετών

Ιώννα Βουδούρη 1η 50μ. πρόσθιο-12 ετών

Μαρία Γαϊτανίδη 3η 50μ. πρόσθιο-10 ετών

Ανδρέας Μουτσέλος 2ος 50μ. πρόσθιο-12 ετών

Λόρα Φέρρα 3η 100μ. ύπτιο-11 ετών

Μαρία Έξαρχου 2η 200μ. ελεύθερο-12 ετών και 1η 50μ. ύπτιο

Μαρία Χριστοδούλου 3η 200μ. ελεύθερο -11 ετών

Μαρία Μίχα 3η 200μ. πρόσθιο-12 ετών

Ειρήνη Διακουμάκου 1η 800μ. ελεύθερο

Γιώργος Σπανουδάκης 1ος 50μ. πρόσθιο

Μαρίλεια Δρασίδου 1η 50μ., 100μ. πρόσθιο

Κώστας Αποστολάκος 1ος 50μ. ελεύθερο Παίδων

Νεφέλη Καββαδά 3η 50μ. ελεύθερο παγκορασίδων Α 3

Καλλιόπη Ζαϊμη 2η 50μ. και 100μ. ελεύθερο παγκοαρασίδων Β

Κώστας Αποστολάκος 1ος 100μ. πεταλούδα Παίδων

Ηρακλής Βειογλάνης 2ος 100μ. πεταλούδα Παμπαίδων Β΄

Αναστασία Μπίρμπα 1η 100μ. ύπτιο παγκορασίδων Α΄

Διονύσης Νικολαϊδης 2ος 100μ. ύπτιο εφήβων

Άρης Σελήνης 1ος 100μ. ύπτιο Παπαίδων Β΄, 2ος 200μ. ύπτιο παμπαίδων Β΄

Κατερίνα Θωμαδάκη 1η 200μ. πρόσθιο

Στέργιος Καλαϊτζής 1ος 200μ. μικτή ατομική Παίδων

Χαράλαμπος Φρυδάκης 1ος 50μ. πεταλούδα-12 ετών

Δέσποινα Πλεξουσάκη 3η 50μ. πεταλούδα -11 ετών

Λυδία Βατικιώτη 3η 50μ. πεταλούδα -9 ετών

Ιωάννα Βουδούρη 1η , Μαρία Μίχα 2η -12 ετών-100μ. πρόσθιο

Ελευθερία Μπαλοδήμα 2η 100μ. πρόσθιο-11 ετών

Μαρία Γαϊτανίδη 2η 100μ. πρόσθιο- 10 ετών

Ιωάννα Βουδούρη 3η 200μ. μικτή ατομική-12 ετών

Κώστας Μηλιδάκης 2ος 200μ. ύπτιο -12 ετών

Νόρα Δράκου 1η 50μ. ύπτιο

Γιώργος Σπανουδάκης 2ος 50μ. ύπτιο, 100μ.πρόσθιο

Ορφέας Αριανούτσος 3ος 50μ. ύπτιο εφήβων

Άρης Σελήνης 1ος 50μ. ύπτιο-ΠΠ-Β

Νεφέλη Καββαδά 2η, Ζωή Πράγια 3η 50 μ. πεταλούδα παγκορασίδων Α΄ και 100μ. ελεύθερο παγκορασίδων Α΄

Κώστας Αποστολάκος 1ος 50μ. πεταλούδα Παίδων

Ηρακλής Βειογλάνης 1ος 50μ.200μ. πεταλούδα Παμπαίδων Β΄

Αλέξανδρος Κακάνης 3ος 100μ. ελεύθερο έφηβοι

Σοφία Πετράτου 3η 100μ. πρόσθιο παγκορασίδων Β΄

Μαρία Παπαχρήστου 1η 200μ. ύπτιο νεάνιδες

Αλεξία Τέλο 1η 200μ. πεταλούδα νεάνιδες

Τα βλέπουμε όλα πράσινα και στο Instagram. Ακολούθησέ μας!
ΜΟΙΡΑΣΟΥ ΤΟ
ΕΚΤΥΠΩΣΗ

ΕΞΕΔΡΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Τετάρτη, 19 Ιουνίου