ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΑΛΑΣ: ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ ΣΤΟΥΣ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΥΣ ΤΟ «ΤΡΙΦΥΛΛΙ»

Ο πρώτος ημιτελικός του πρωταθλήματος της Futsal Super League ανάμεσα στον Παναθηναϊκο και τον ΑΣΕ Δούκα βρήκε νικητές τους «πράσινους» του Απόστολου Μπελτσίδη αφού επικράτησαν με 4-3 στο κλειστό της Πολιτείας και πλέον η σειρά μεταφέρεται στο ΔΑΪΣ.

Ποδόσφαιρο σάλας: Με το δεξί στους ημιτελικούς το «τριφύλλι»

Λίγες ημέρες μετά τον τελικό του Κυπέλλου στο Final-4 του Λαυρίου, οι δύο ομάδες βρέθηκαν ξανά αντιμέτωπες με το «τριφύλλι» να ξεκινάει τον αγώνα αποφασισμένο για τη νίκη. Ο αρχηγός των «πρασίνων» Δημήτρης Ντάρλας άνοιξε το σκορ στο 7:12, ενώ ένα λεπτό αργότερο πέτυχε και δεύτερο τέρμα κάνοντας το 2-0. Η ομάδα του Δούκα με τους Καραβίδα και Σταυρακόπουλο έφερε το ματς στα ίσα, όμως ο Παναγιώτης Παούρης σκόραρε διαμορφώνοντας το αποτέλεσμα ημιχρόνου σε 3-2.

Στην επανάληψη, ο Αποστόλης Γκαϊφύλλιας έκανε το 4-2 για τον Παναθηναϊκό με τον Δούκα να καταφέρνει να μειώσει με τον Αγγελίνα σε 4-3, όπου ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης. Θυμίζουμε ότι η ομάδα που θα φτάσει πρώτη στις τρεις νίκες, θα πάρει την πρόκριση για τους τελικούς.