ΤΟ «ΠΡΑΣΙΝΟ» ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟΥ

Ο Παναθηναϊκός Αθλητικός Όμιλος αγωνίζεται σε διάφορα αθλήματα εντός και εκτός Αττικής και αυτό το Σαββατοκύριακο .

Το «πράσινο» πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου

Αναλυτικά το «πράσινο» πρόγραμμα

Σάββατο 2 Μαρτίου

09:30 ΟΑΚΑ: Κύπελλο ξιφασκίας Παμπαίδων-Παγκορασίδων : 1. Κουτελόπουλος Γεώργιος 2. Μπαϊρακτάρης Σπυρίδων 3. Ρεντζής Νικόλαος 4. Κυριακοπούλου Θεοδώρα 5. Βρεττού Μιχαέλα 6. Γιακουμέλου Μαρία Ήλια

Κύπελλο Ανάπτυξης ξιφασκίας : 1.Χατζής Σπυρίδων 2. Καρατζέτζος Βασίλειος 3. Κατάρας Ορφέας 4. Σοφρά Ελένη 5. Γριμπαβιώτη Ελεονώρα

 

10:00 ΟΑΚΑ Χειμερινοί αγώνες κολύμβησης και από πλευράς ΠΑΟ συμμετέχουν οι: Αλυφαντής, Καλαϊτζής, Σπανουδάκης, Νικολαϊδης, Γκικόπουλος, Αριανούτσος, Αποστολάκος, Σκούρτι, Δράκου, Δρασίδου, Διακουμάκου, Θωμαδάκη, Τέλου, Καββαδά, Μπίρμπα και Τσιβελεκίδη.

 

10:00 Χανιά, ατομικό πανελλήνιο πρωτάθλημα πινγκ πονγκ με τη συμμετοχή των Κώστα Κωνσταντινόπουλου, Γιώργου Κωνσταντινόπουλου και Μαρία Αρτσέτου

 

10:00 Διασυλλογικοί αγώνες σκοποβολής και από πλευράς ΠΑΟ συμμετέχει ο Νίκος Κοκκινάκης στο ελεύθερο πιστόλι ανδρών

 

12:30 κλ. Αγίου Νικολάου Πατησίων Ιάσων Κολωνού-Παναθηναϊκός μπάσκετ κορασίδες

 

13:30 Τέμπη, ατομική χρονομέτρηση ποδηλασίας με τη συμμετοχή του Κανελλόπουλου

 

16:00 «Π.Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Νήαρ Ηστ παγκορασίδες 2 βόλεϊ

 

16:00 Χολαργός, Παναθηναϊκός - ΖΑΟΝ βόλεϊ γυναικών Pre League 18η αγωνιστική

 

16:30 5ο Γυμνάσιο Νέας Ιωνίας , Ίωνες-Παναθηναϊκός

 

18:00 Πάτρα, κλειστό Παναγίας Αλεξιώτισας, Ήφαιστος Πάτρας-Παναθηναϊκός μπάσκετ με αμαξίδιο 1η αγωνιστική

 

Κ.Γ. «Μελίνα Μερκούρη» Ρέθυμνο-Παναθηναϊκός Α1 μπάσκετ ανδρών 17η αγωνιστική

 

19:00 Χαϊδάρι, πανελλήνιο πρωτάθλημα Νέων πόλο, Παναθηναϊκός-Ιωνικός

 

 

 

Κυριακή 3 Μαρτίου

 

09:00 Χαϊδάρι, πανελλήνιο πρωτάθλημα πόλο Νέων, Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός

 

09:30 Ναύπλιο, αγώνας τοξοβολίας και ο Παναθηναϊκός έχει δέκα συμμετοχές

 

10:00 Χανιά, πανελλήνιο πρωτάθλημα πινγκ πονγκ ατομικό

 

10:00 Συκούριο, αγώνας αντοχής ποδηλασίας με τη συμμετοχή των Κανελλόπουλου, Γεράκη και Τζάνη

 

10:00 ΟΑΚΑ Χειμερινοί αγώνες κολύμβησης και από πλευράς ΠΑΟ συμμετέχουν οι: Αλυφαντής, Καλαϊτζής, Σπανουδάκης, Νικολαϊδης, Γκικόπουλος, Αριανούτσος, Αποστολάκος, Σκούρτι, Δράκου, Δρασίδου, Διακουμάκου, Θωμαδάκη, Τέλου, Καββαδά, Μπίρμπα και Τσιβελεκίδη.

 

10:00 ΟΑΚΑ:Κύπελλο ξιφασκίας Παμπαίδων-Παγκορασίδων : 1. Κουτελόπουλος Γεώργιος 2. Μπαϊρακτάρης Σπυρίδων 3. Ρεντζής Νικόλαος 4. Κυριακοπούλου Θεοδώρα 5. Βρεττού Μιχαέλα 6. Γιακουμέλου Μαρία Ήλια

 

Κύπελλο Ανάπτυξης ξιφασκίας : 1.Χατζής Σπυρίδων 2. Καρατζέτζος Βασίλειος 3. Κατάρας Ορφέας 4. Σοφρά Ελένη 5. Γριμπαβιώτη Ελεονώρα

 

12:00-16:00 Πύλος, συμμετοχή του τμήματος ράγκμπι του Παναθηναϊκού στο Διασυλλογικό τουρνουά ανάπτυξης-επίδειξης

 

14:00 Ζωγράφου, ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Παναθηναϊκός Α2 μπάσκετ γυναικών 16η αγωνιστική

 

17:30 2ο γυμνάσιο Αγίου Νικολάου Ιάσων Κολωνού-Παναθηναϊκός βόλεί παγκορασίδες

 

 

18:30 «Π.Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-ΑΟΠ Κηφισιάς 20η αγωνιστική ΕΣΠΑΑΑ βόλεϊ Παίδες

 

18:30 Χαϊδάρι, πανελλήνιο πρωτάθλημα υδατοσφαίρσης Νέων, Παναθηναϊκός-Μίλων

 

19:30 Πολιτεία, Παναθηναϊκός-Νέο Ικόνιο Α΄προημιτελικός πρωταθλήματος ποδόσφαιρο σάλας, στις δύο νίκες

 

20:30 «Π.Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-ΣΑ Κολλέγιο Αθηνών βόλεϊ Παμπαίδες

 

*Ποδόσφαιρο σάλας Κ12 Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γέρακας 18η αγωνιστική

Τα βλέπουμε όλα πράσινα και στο Instagram. Ακολούθησέ μας!
ΜΟΙΡΑΣΟΥ ΤΟ
ΕΚΤΥΠΩΣΗ

ΕΞΕΔΡΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Τετάρτη, 20 Μαρτίου