ΣΤΙΒΟΣ: «ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΜΟΥ»

Απογοητευμένος από την δική του απόδοση ήταν ο νικητής του φετινού Μαραθωνίου της Αθήνας, Κώστας Γκελαούζος, που τερμάτισε 2ος στα 10χλμ στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα ανωμάλου δρόμου που έγινε στα χιονισμένα Τρίκαλα.

ΣΤΙΒΟΣ: «Να μάθω από τα λάθη μου»

Ο πρωταθλητής του Παναθηναϊκού τερμάτισε δεύτερος σε με 31.19 τα 10 χλμ Ανδρών, πίσω από τον Μάρκο Γκούρλια (ΑΟ Μυκόνου) και μετά την δύσκολη αυτή κούρσα, πόσταρε το ακόλουθο μήνυμα στη σελίδα του στο facebook:

«Δεν μου αρέσει να δικαιολογώ τον εαυτό μου. Όποτε δεν θα πω τι έφταιξε ή τι πήγε λάθος. Είμαι απογοητευμένος από το σημερινό αποτέλεσμα. Όχι από την θέση αλλά από τον τρόπο που ήρθε αυτή η θέση. Και σίγουρα ο μόνος που έφταιξε, είμαι εγώ. Συγνώμη κόουτς, Χρήστο Παπαχρήστου, υπόσχομαι την επόμενη φορά να μάθω από τα λάθη μου. Σε ευχαριστώ για όλα όσα μου δίνεις κάθε μέρα! Επίσης ευχαριστώ και τους χορηγούς μου και τον σύλλογο μου, τον Παναθηναϊκό, που με στηρίζουν στην καθημερινή προετοιμασία μου