ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΑΛΑΣ: ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Μετά το χαμένο ματς με την ΑΕΚ, ο Παναθηναϊκός νίκησε 11-1 την Καλλιθέα και επέστρεψε στις νίκες στο ποδόσφαιρο σάλας.

Ποδόσφαιρο Σάλας: Επέστρεψε στις νίκες ο Παναθηναϊκός

Η ομάδα ποδοσφαίρου σάλας του Παναθηναϊκού επικράτησε με 11-1 της Καλλιθέας στο κλειστό της Πολιτείας το βράδυ της Τετάρτης, στο πλαίσιο της 20ής αγωνιστικής του πρωταθλήματος Futsal Super League. Οι «πράσινοι» του Αποστόλη Μπελτσίδη επέστρεψαν στις νίκες μετά την ήττα από την ΑΕΚ με 4-2 την προηγούμενη αγωνιστική αλλά, και την διακοπή του πρωταθλήματος, λόγω των Εθνικών ομάδων.

Στο ημίχρονο το σκορ ήταν 5-0, από δύο γκολ που σημείωσε το νέο μεταγραφικό απόκτημα του «τριφυλλιού» Κατεβτσιάν, και από ένα των Μπάμπη, Παούρη και Θεοδωρόπουλου. Στο β’ ημίχρονο… δίχτυα βρήκαν για τον Παναθηναϊκό οι Παούρης, Κατεβτσιάν, Νησωτάκης και Γκρίτζαλης για το 9-0, με τους φιλοξενούμενους να βάζουν το γκολ της τιμής στα 5 λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης για το 9-1. Το 10-1 έκανε ο Τσάκωνας και το τελικό 11-1 ο Χατζηφωτίου.

Παναθηναϊκός (Μπελτσίδης): Μπάρδης, Ζάχος, Παούρης (2), Γκρίτζαλης (1), Νησωτάκης (1), Μπελτσίδης, Τσάκωνας(1), Κατεβτσιάν (3), Μπάμπης (1), Θεοδωρόπουλος (1), Κάλκος, Χατζηφωτίου (1), Οικονομόπουλος