ΝΕΟ ΙΚΟΝΙΟ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 2-6: ΠΕΡΑΣΕ ΣΑΝ «ΣΙΦΟΥΝΑΣ»

Μια ακόμα εύκολη νίκη πήρε το τμήμα ποδοσφαίρου σάλας του Παναθηναϊκού που επικράτησε με 6-2 του Νέου Ικονίου εκτός έδρας για την 17η αγωνιστική του Πρωταθλήματος

Νέο Ικόνιο-Παναθηναϊκός 2-6: Πέρασε σαν «σίφουνας»

Την πορεία του προκειμένου να τερματίσει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας συνεχίζει το τμήμα ποδοσφαίρου σάλας του Παναθηναϊκού, το οποίο επικράτησε εκτός έδρας με 6-2 του Νέου Ικονίου για την 17η αγωνιστική του Πρωταθλήματος. Οι «πράσινοι» έδειξαν από νωρίς την ανωτερότητα τους και κατάφεραν να πάρουν μια ακόμα νίκη στη διοργάνωση.

Οι «πράσινοι» του Μπελτσίδη τα βρήκαν δύσκολα στο πρώτο ημίχρονο και παρά το γεγονός ότι άνοιξαν γρήγορα το σκορ με τον Μπελτσίδη ισοφαρίστηκαν γρήγορα. Το προβάδισμα με 2-1 χάρισε στο τελευταίο δευτερόλεπτο του πρώτου ημιχρόνου ο Παούρης με μακρινό σουτ σε μια φάση που δεν …μύριζε γκολ.

Στο δεύτερο μέρος ο ΠΑΟ ανέβασε στροφές και ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 1-5 χάρη σε γκολ που πέτυχαν οι Γκαϊφύλλιας, Ντάρλας και Μπάμπης.

Οι αξιόμαχοι γηπεδούχοι του Θανάση Ζάχου μείωσαν σε 2-5 ενώ το τελικό 2-6 διαμόρφωσε εκ νέου ο Μπάμπης.

Παναθηναϊκός (Μπελτσίδης): Μπάρδης, Ζάχος, Ντάρλας, Γκαϊφύλλιας, Παούρης, Παπαευστρατίου, Κάλκος, Χατζηφωτίου, Οικονομόπουλος, Θεοδωρόπουλος, Μπελτσίδης και Μπάμπης.