ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΑΛΑΣ: ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΑΚΑΘΕΚΤΟ

Μία ακόμα νίκη πανηγύρισε το τμήμα ποδοσφαίρου σάλας του Παναθηναϊκού καθώς επιβλήθηκε με 4-1 του Ερμή Ζωγράφου για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Ποδόσφαιρο σάλας: Συνεχίζει ακάθεκτο

Οι «πράσινοι» πήραν ένα ακόμα πολύτιμο τρίποντο στη μάχη για την κατάκτηση του πρωταθλήματος και συνεχίζουν να βρίσκονται μόνοι και αήττητοι στην πρώτη θέση

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο ΠΑΟ άνοιξε το σκορ με τον Γκρίτζαλη , για να διπλασιάσει τα τέρματα του «τριφυλλιού» ο Γκαϊφύλλιας. Τα 3-0 «έγραψε» ο Παπαευστρατίου που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου ενώ οι «πράσινοι» είχαν και τρία δοκάρια με τους Γκρίτζαλη, Χατζηφωτίου και Νησωτάκη.

Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου ο Ερμής πέτυχε το μοναδικό του τέρμα μειώνοντας σε 3-1 και το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Ντάρλας ενώ οι φιλοξενούμενοι έχασαν και ένα 10μετρο για να μειώσουν το σκορ.

Παναθηναϊκός (Μπελτσίδης) :Μπάρδης, Ζάχος, Ντάρλας, Γκρίτζαλης, Γκαϊφύλλιας, Παούρης, Παπαευστρατίου, Κάλκος, Μπελτσίδης, Χατζηφωτίου, Νησωτάκης και Μπάμπης.