ΠΟΛΟ: ΞΕΣΠΑΣΕ ΣΤΟΝ ΗΛΥΣΙΑΚΟ

Μετά την ήττα από το Περιστέρι για το Κύπελλο ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 12-5 του Ηλυσιακού και έκανε το 2/2 στο Πρωτάθλημα της Α2 κατηγορίας στο πόλο

Πόλο: Ξέσπασε στον Ηλυσιακό

Με «σπασμένα φρένα» συνεχίζει την πορεία του στο Πρωτάθλημα Α2 κατηγορίας στο πόλο ο Παναθηναϊκός, ο οποίος μετά τη νίκη στην πρεμιέρα της διοργάνωσης επικράτησε με 12-5 του Ηλυσιακού εντός έδρας στο Γουδί και έκανε το 2/2. Οι παίκτες του Μιχάλη Λαζαρίδη μπήκαν από την αρχή του ματς αποφασισμένοι να μην αφήσουν τον αντίπαλο τους να πιστέψει ότι μπορεί να κάνει τη ζημιά και πήραν μια εύκολη νίκη.

Το «τριφύλλι» πήγε στο ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 6-1, ενώ έκανε το 8-2 στην τρίτη περίοδο. Στη συνέχεια οι «πράσινοι» είχαν τα ηνία του ματς και τελικά πήραν τη νίκη.

Αναλυτικά τα οκτάλεπτα του αγώνα: 4-0, 2-1, 2-2, 4-2.

Παναθηναϊκός (Λαζαρίδης):Παρασκευόπουλος, Χατζηστεφάνου, Παπαδημητρίου Δ., Παπαδημητρίου Α., Κουρλιάφτης, Κουλιεράκης, Μπιτσάκος, Πανταζόπουλος, Αθανασίου, Γκαράνης, Μπερτόλης, Γαβαλάς, Δαβίλας, Τσιρώνης και Ιωαννίδης.

Τα γκολ σημείωσαν οι εξής:

Παναθηναϊκός: Κουρλιάφτης 4, Κουλιεράκης 1, Πανταζόπουλος 4, Γκαράνης 2, Γαβαλάς Ι. 1.

Ηλυσιακός: Χριστοφίδης 1, Χάλαρης 2, Τασσόπουλος 2.