ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: ΠΡΑΣΙΝΗ ΣΥΛΛΟΓΗ ΜΕΤΑΛΛΙΩΝ

Αρκετά καλή ήταν η παρουσία του κολυμβητικού τμήματος του Παναθηναϊκού στη διασυλλογική ημερίδα που διοργάνωσε ο Ωκεανός στο ΟΑΚΑ.

Κολύμβηση: Πράσινη συλλογή μεταλλίων

Το «τριφύλλι» μάζεψε αρκετά μετάλλια και οι αθλητές και οι αθλήτριες του έδειξαν ότι βρίσκονται σε καλή αγωνιστική κατάσταση.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

100μ. πεταλούδα 1η Νεφέλη Καββαδά 1:07.67

200μ. ελεύθερο παγκορασίδων 1η Νεφέλη Καββαδά 2:17.64

50μ. ελεύθερο 1η Μαρίλεια Δρασίδου 26.77

100μ. πρόσθιο γυναικών 1η Αικατερίνη Θωμαδάκη 1.20.74

50μ. παμπαίδων Β 1ος Ορφέας Αριανούτσος 34.59, 6ος Ιωάννης Αναστασιάδης

50μ. ύπτιο παγκορασίδων Α 1η Αναστασία Μπίρμπα , 15η Ελπινίκη Τσακλίδου, 17η Πηνελόπη Ρόμπορα

100μ. πεταλούδα 2ος Ηρακλής Βειογλάνης

100μ. πεταλούδα νεανιδων 2η Αλεξια τελο

200μ. ελεύθερο Παίδων 2ος Στέργιος Καλαϊτζής 2:00.50

200μ. ελεύθερο 2η Ειρήνη Διακουμάκου 2:16.77

200μ. ύπτιο εφήβων 2ος Διονύσης Νικολαϊδης 2:19.94 και 5ος Ορφέας Αριανούτσος 2:22.44

50μ. ελεύθερο παγκορασίδων Β 2η Καλλιόπη Ζάιμη 30.34 , 5η Λυδία Μίρζα, 25η Ειρήνη Απέργη , 30η Χριστίνα Μπακασέτα

200μ. μικτή ατομική νεανιδων 3η Μαρία Παπαχρήστου

100μ. πεταλουδα παγκορασιδων Β 6η Αγάπη Κουέστα

50μ. ελεύθερο παγκορασίδων Α΄ 3η Αναστασία Μπίρμπα 29.72, 5η Ζωή Πράγια, 10η Ελπινίκη Τσακλίδου, 19η Πηνελόπη Ρόμπορα, 22η Θεοδώρα Στεφανή, 26η Αγγελική Πολίτη

50μ. ύπτιο παγκορασίδων Β 13η Χριστίνα Απέργη

100μ. πεταλούδα εφήβων 9ος Σταύρος Βειογλάνης

100μ. πεταλουδα κορασιδων 17η σοφρια κουγια

50μ. ύπτιο εφήβων 3ος Ορφέας Αριανούτσος 29.95

100μ. πρόσθιο 19ος Σπύρος Καλλέας

100μ. πρόσθιο παμπαιδων β 17ος Χριστόφορος Αλμπάνης, 23ος Οδυσσέας Αργυράκης

100μ. πρόσθιο κροασιδων 18η Δήμητρα Κεφαλά ,μ 23η Ανέτ Αυγερινού , 24η Σταυρούλα Τσούμα , 30η Ειρήνη Μούστου

100μ. πρόσθιο παγκορασιδων Α 4Η Αικατερίνη Τσιβελεκίδη , 8η Σοφία Πετράτου, 16η Αγγελική Πολίτη

200μ. ελεύθερο Παμπαίδων 8ος Ιωάννης Πουπουνάκης

200μ. ελεύθερο Παμπαίδων 13ος Παντελής Καράμπελας

50μ. ύπτιο 8ος Γιώργος Κακάνης

100μ. πρόσθιο παγκορασιδων 29η Χριστίνα Μπακασέτα

200μ. μικτή ατομική Παίδων 4ος Κλεμέντ Σκούρτη

200μ. μικτή ατομική κορασίδων 8η Ευαγγελία Μούμτζη

200μ. μικτή ατομική παγκορασίδων β 7η Θεοδώρα Στεφανή

200μ. μιτκή ατομική παγκορασίδων β 4η Καλλιόπη Ζαϊμη, 10η Αγάπη Κουέστα

200μ. ελεύθερο εφήβων 8ος Διονύσης Νικολαϊδης

50 μ. ελεύθερο εφήβων 5ος Αλέξανδρος Κακάνης

50μ. ελεύθερο παίδων 10ος Κλεμέντ Σκούρτη , 22ος Αριστείδης Ελαφρός

50μ. ελεύθερο Παμπαίδων 13ος Ιωάννης Πουπουνάκης

50μ. ελεύθερο Παμπαίδων (Β) 6Ος Άρης Σελήνης , 13ος Παντελής Καράμπελας, 20ος Χριστόφορος Αλμπάνης , 30ος Οδυσσέας Αργυράκης

50μ. ελεύθερο νεανίδων 8η Ευφροσύνη Στρακαντούνα

50μ. ελεύθερο Κορασίδων 21η Ευαγγελία Μουμτζή , 24η Σοφία Κούγια, 37η Σταυρούλα Τσούμα, 41η Νεφέλη Χαντζή και 52η Ειρήνη Μούστου

Τα βλέπουμε όλα πράσινα και στο Instagram. Ακολούθησέ μας!
ΜΟΙΡΑΣΟΥ ΤΟ
ΕΚΤΥΠΩΣΗ

ΕΞΕΔΡΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Τετάρτη, 23 Ιανουαρίου