ΖΑΧΟΣ: «ΣΟΒΑΡΟΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ»

Η ομάδα ποδοσφαίρου σάλας συνεχίζει την… επέλαση στο πρωτάθλημα μετά τη νίκη με 5-2 επί της Καλλιθέας, με τον Άρη Ζάχο να δηλώνει στην «Π» πως το κάθε ματς θέλει την ίδια σοβαρότητα μέχρι το τέλος.

Ζάχος: «Σοβαροί σε όλα τα παιχνίδια»

Της Δήμητρας Πολυχρονοπούλου

Την αήττητη πορεία του στο φετινό πρωτάθλημα futsal  συνεχίζει ο Παναθηναϊκός, μετά τη νίκη του εκτός έδρας με 5-2 κόντρα στην Καλλιθέα για την 9η αγωνιστική.

Οι «πράσινοι» του Αποστόλη Μπελτσίδη έπαιξαν όσο χρειάστηκε για να πάρουν τη νίκη και να φύγουν με το «τρίποντο» από την Καλλιθέα. Το «τριφύλλι» καθάρισε το ματς από το 1ο ημίχρονο, καθώς ο Χατζηφωτίου άνοιξε το σκορ στο 9’ και με δύο προσωπικά τέρματα ο Παούρης στο 14′ και το  15′, έκανε το 0-3.

Στη  συνέχεια η Καλλιθέα ήταν αυτή που έφτασε πρώτη γρήγορα σε κάποιο γκολ στο δεύτερο 20λεπτο, μειώνοντας στο 22′ με τον Δασκαλάκη, ενώ στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης ο Παναθηναϊκός κατάφερε με τον Γκαϊφύλλια να κάνει το 1-4 στο 37′, για να μειώσει εκ νέου ο Δασκαλάκης για τους γηπεδούχους στο 38′. Το τελικό σκορ 2-5, διαμόρφωσε με το τρίτο προσωπικό τέρμα ο Παούρης στο 39′.

Ο τερματοφύλακας του «τριφυλλιού», Άρης Ζάχος μιλώντας στην «Πράσινη» υπογράμμισε: «Θέλουμε να συνεχίσουμε το σερί των θετικών αποτελεσμάτων. Κοιτάμε τον επόμενο  αγώνα με την Σαλαμίνα  στην έδρα μας, με την ίδια σοβαρότητα όπως στους προηγούμενους, καθώς όπως έχει αποδειχθεί κάθε ομάδα μπορεί να κάνει την έκπληξη. Στόχος μας είναι να παραμείνουμε στην κορυφή της βαθμολογίας και να συνεχίσουμε να δίνουμε χαρά στους φιλάθλους της ομάδας μας».

Παναθηναϊκός (Μπελτσίδης): Μπάρδης, Ντάρλας, Παούρης (3), Κάλκος, Μπελτσίδης, Γκαϊφύλλιας (1), Χατζηφωτίου (1), Θεοδωρόπουλος, Παπαευστρατίου και Ζάχο.