ΚΑΛΛΙΘΕΑ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 2-5: ΚΑΙ Ο «ΠΡΑΣΙΝΟΣ ΣΙΦΟΥΝΑΣ» ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ (VIDEO)

Μια ακόμα νίκη πήρε ο Παναθηναϊκός στο ποδόσφαιρο σάλας καθώς επικράτησε με 5-2 της Καλλιθέας

Καλλιθέα-Παναθηναϊκός 2-5: Και ο «πράσινος σίφουνας» συνεχίζεται (video)

Οι «πράσινοι» φρόντισαν να καθαρίσουν το ματς από το 1ο κιόλας ημίχρονο, οπότε και προηγήθηκαν αρχικά στο 9′ με τον Χατζηφωτίου, για να ακολουθήσουν δύο προσωπικά τέρματα του Παούρη μέσα σε ένα δίλεπτο (14′, 15′) και να γίνει το 0-3.

Στο δεύτερο 20λεπτο, η Καλλιθέα ήταν αυτή που έφτασε πρώτη γρήγορα σε κάποιο γκολ, μειώνοντας στο 22′ με τον Δασκαλάκη, ενώ στη συνέχεια και μέχρι λίγα λεπτά πριν το τέλος οι δύο ομάδες δυσκολεύτηκαν να ξαναβρούν το δρόμο προς τα δίχτυα.

Στο τελευταίο 3λεπτο της αναμέτρησης ωστόσο, ο Παναθηναικός κατάφερε με τον Γκαιφύλλια να κάνει το 1-4 στο 37′, όμως ο Δασκαλάκης μείωσε εκ νέου στα δύο γκολ διαφορά (2-4) στο 38′, όμως ήταν ήδη αργά για τους γηπεδούχους να διεκδικήσουν το κάτι παραπάνω.

Το σκορ έκλεισε με το τρίτο προσωπικό τέρμα του Παούρη στο 39′ (2-5), με τον νεαρό άσο να εξελίσσεται στον μεγάλο πρωταγωνιστή της αναμέτρησης.

Video 1

ΚΑΛΛΙΘΕΑ FUTSAL-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ STOIXIMAN FUTSAL SUPERLEAGUE LIVE STREAMING 21:30