Η «ΠΡΑΣΙΝΗ» ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟΥ

Ο Παναθηναϊκός Αθλητικός Όμιλος δοκιμάζεται σε αρκετά αγωνιστικά μέτωπα και αυτό το Σαββατοκύριακο με σκοπό να υψωθεί ψηλά η σημαία του Συλλόγου.

Η «πράσινη» αγωνιστική δράση του Σαββατοκύριακου

Αναλυτικότερα το αγωνιστικό πρόγραμμα:

Σάββατο 3 Νοεμβρίου

09:00-14:00  ΟΑΚΑ κύπελλο Παμπαίδων, παγκορασίδων ξιφασκίας  και αγώνες ανάπτυξης παμπαίδων -παγκορασίδων. Από πλευράς ΠΑΟ  συμμετέχουν στην κατηγορία  U10 οι : Σπύρος Χατζής, Ιάσων Κόλιας, Ελένη Σοφρά ενώ στην κατηγορία  U13 το «τριφύλλι» συμμετέχει με τους Σπύρο Μπαϊρακτάρη, Γιώργο Κουτελόπουλο, Σπύρο Μαυρόπουλο, Μικαέλα Βρεττού και Θεοδώρα Κυριακοπούλου.

09:30 Θεσσαλονίκη, αγώνας πρόκρισης εθνικής ομάδας και ο ΠΑΟ συμμετέχει με τους Μάνο Παπαθωμά, Άρη Σαλταγιάννη, Παναγιώτη Βαρταλά και Ιάκωβο Γιακουμέττη

10:00 Κηφισιά, Δεκελείας 6, Παναθηναϊκός-Μινώταυρος , ποδόσφαιρο σάλας Κ16

10-14:00 ΟΑΚΑ, προκριματικά πανελληνίου πρωταθλήματος άρσης βαρών και ο ΠΑΟ συμμετέχει  στις κατηγορίες ανδρών-νέων ανδρών με τους Νικόλαο Σαλπιγγίδη (55κ.), Κωνσταντίνο Βέττα (61κ.), Έκτορα Αποστόλου (73κ.), Κωνσταντίνο Κοντογιάννη (89κ.) και Χρήστο Βέττα (102κ.).

12:00 Ελευθερούπολη Καβάλας , προκριματικά πανελληνίου πρωταθλήματος πυγμαχίας και από πλευράς ΠΑΟ συμμετέχουν οι Νταντάμης, Σάριεβ, Παπανικολάου, Αγγελόπουλος και Μπόζιος.

13:50 Πανελλήνιο πρωτάθλημα νεανίδων πινγκ πονγκ στο ΣΕΦ και από πλευράς Παναθηναϊκού συμμετέχει η Βικτώρια Μπακάλη

14:15 ΑΚ Γουδή  ΑΕ Αμπελοκήπων-Παναθηναϊκός 5η αγωνιστική ΕΣΠΑΑΑ βόλεϊ Παίδες

16:00 «Π. Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-ΑΣ  Σχολή Μωραϊτη βόλεϊ κορασίδες 2 5η αγωνιστική ΕΣΠΑΑΑ

16:30 Εργάνης Αθηναϊκός-Παναθηναϊκός 6η αγωνιστική ΕΣΚΑ μπάσκετ Κορασίδες

17:00  Νοεμβρίου Ηρακλής Κηφισιάς - Παναθηναϊκός βόλεϊ γυναικών Pre League 3η αγωνιστική

17:30 Γουδή κολυμβητήριο , Παναθηναϊκός-Νηρέας Γέρακας φιλικό πόλο

19:45 «Μ.Παπαδάκης» ΠΑΚ Χαλανδρίου-Παναθηναϊκός 5η αγωνιστική ΕΣΠΑΑΑ βόλεϊ κορασίδες

Κυριακή 4 Νοεμβρίου

09:00 ΟΑΚΑ Κύπελλο εφήβων νεανίδων ξιφασκίας με συμμετοχή των Ειρήνη Απέργη, Αθανασία Καλιαντζή  και Σοφία Σάββα από πλευράς ΠΑΟ

 09:00 Ελευθερούπολη Καβάλας , προκριματικά πανελληνίου πρωταθλήματος πυγμαχίας και από πλευράς ΠΑΟ συμμετέχουν οι Νταντάμης, Σάριεβ, Παπανικολάου, Αγγελόπουλος και Μπόζιος.

09:30 Θεσσαλονίκη, αγώνας πρόκρισης εθνικής ομάδας και ο ΠΑΟ συμμετέχει με τους Μάνο Παπαθωμά, Άρη Σαλταγιάννη, Παναγιώτη Βαρταλά και Ιάκωβο Γιακουμέττη

10:00 Κηφισιά, Δεκελείας 6, Ποδόσφαιρο σάλας Κ18 . Παναθηναϊκός-Ερμής Ζωγράφου 

10:30 Παλλήνη, Λ.Ανθούσας 12,  Ποδόσφαιρο σάλας 4η αγωνιστική Ατλαντίς-Παναθηναϊκός κ12

11:00 Βάρκιζα, XTERRA Swimming Challenge με συμμετοχή 34 κολυμβητών από το τμήμα Μάστερς κολύμβησης του ΠΑΟ

11:45 Χαϊδάρι, Youth tournament πόλο, Παναθηναϊκός-Ροή Μίνι παίδες

14:30 κλειστό «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Αρκάδι Α2 μπάσκετ γυναικών 2η αγωνιστική

16:30 «Π.Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Πανελλήνιος 5η αγωνιστική ΕΣΠΑΑΑ βόλεϊ νεάνιδες

17:00 κλειστό Κυψέλης,  Παναθηναϊκός-ΑΕΚ ποδόσφαιρο σάλας άνδρες 8η αγωνιστική

20:30 «Π.Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Ηρακλής Χαλκίδας 5η αγωνιστική ΕΣΠΑΑΑ βόλεϊ έφηβοι

Τα βλέπουμε όλα πράσινα και στο Instagram. Ακολούθησέ μας!
ΜΟΙΡΑΣΟΥ ΤΟ
ΕΚΤΥΠΩΣΗ

ΕΞΕΔΡΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Τετάρτη, 17 Ιουλίου